Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

PiS kontra Airbus

wtorek, 06 październik 2015 17:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Za dwa tygodnie przedstawimy w Radomiu ofertę współpracy z waszym miastem – zapewnia Sebastian Magadzio, prezes firmy Airbus Group Polska. To odpowiedź na dzisiejsze sugestie Wojciecha Skurkiewicza, kandydata PiS do Sejmu, że na kontrakcie na śmigłowce Caracal Radom niekoniecznie coś zyska.

 

Jedna z najgłośniejszych kwestii tej kampanii w Radomiu to sprawa kontraktu na zakup śmigłowców Caracal dla polskiej armii. Kilkanaście dni temu Antoni Macierewicz z PiS-u sugerował, że PiS nie dopuści do podpisania umowy z francuskim producentem tych śmigłowców. A to właśnie w Radomiu miałyby być do tych maszyn produkowane części. Teraz Wojciech Skurkiewicz z radomskiego PiS zapewnia, że jeśli rząd Platformy podpisze kontrakt z Airbusem to - w razie wygranej – nowy rząd PiS-u umowy nie zerwie. Ale jeśli kontrakt nie zostanie podpisany przed wyborami, to... nie wiadomo co się wydarzy. - Nie jesteśmy w stanie

powiedzieć czy i jakie decyzje podejmie nowy rząd. Na pewno będzie musiał zapoznać się ze specyfikacją, do której ja, jako przewodniczący Komisji Obrony Narodowej nie mam dostępu – twierdzi Wojciech Skurkiewicz. Senator PiS jednocześnie powołuje się na jedną z wypowiedzi prezesa firmy Airbus w Polsce, który przy podawaniu polskich miast strategicznych dla tej firmy nie wymienił Radomia. Zdaniem Skurkiewicza to sygnał, że na kontrakcie z tą firmą Radom niekoniecznie musi zyskać. Tym sugestiom zaprzecza prezes firmy Airbus w Polsce. Sebastian Magadzio zapewnia, że Radom jest w planach firmy ważnym miastem. - Mogę tylko potwierdzić, że zakład produkujący ważny element osprzętu nie tylko dla śmigłowca Caracal ale także dla całego portfela śmigłowców Airbus Helicopters będzie umiejscowiony w Radomiu. Trwają nasze negocjacje w Ministerstwie Gospodarki i wszystko jest na dobrej drodze żeby to się urzeczywistniło – mówi Sebastian Magadzio, prezes Airbus Group Polska.

Zdaniem prezesa Airbusa wypowiedzi członków PiS to próba zdyskredytowania tej firmy i przymiarki do tego, żeby podważać ustalenia zawarte z polskim rządem w sprawie kontraktu na śmigłowce Caracal. Tymczasem senator Wojciech Skurkiewicz pyta czy zakład, o którym mówi prezes Airbus Group Polska ma powstać w ramach umowy offsetowej czy jest inicjatywą niezależną od ustaleń od kontraktu.

Do sprawy wrócimy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej