Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PiS chce uzdrowić przemysł zbrojeniowy

wtorek, 06 październik 2015 17:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Kandydaci do Parlamentu Prawa i Sprawiedliwości uważają, że przemysł zbrojeniowy w Radomiu i regionie jest w fatalnym stanie i przedstawiają pomysły na jego uzdrowienie.

Jako lokalne przykłady niezdrowej sytuacji w zbrojeniówce kandydaci PiS podają Radom i Pionki. Ich zdaniem strategiczne decyzje dotyczące Polskiej Grupy Zbrojeniowej podejmowane są w Warszawie. A powinny być w Radomiu. - PGZ, który dokonał konsolidacji przemysłu zbrojeniowego powinien zacząć funkcjonować w Radomiu. Doprowadzimy do tego żeby oddział był w Warszawie, a zarząd i centrala w mieście. Konieczne jest wybudowanie nowej siedziby PGZ w Radomiu – twierdzi Wojciech Skurkiewicz, kandydat PiS do Sejmu.

Zdaniem członków PiS na uzdrowienie przemysłu zbrojeniowego mogą wpłynąć także inwestycje w szkolnictwo i w uczelnie techniczne w Radomiu i regionie. - W Radomiu istnieje kilka szkół wysokospecjalistycznych, które mogą pracować na rzecz całego przemysłu zbrojeniowego. Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny powinien być wsparty bardzo dużą ilością pieniędzy – dodaje Andrzej Kosztowniak, kandydat PiS do Sejmu. Andrzej Kosztowniak uważa także, że ważną rolę w uzdrawianiu radomskiego przemysłu powinien pełnić także Instytut Technologii Eksploatacji. W jego ocenie to ośrodek ceniony na całym świecie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej