Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy

Częściowy remont Placu Małgorzatki

sobota, 03 październik 2015 14:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Będzie remont Placu Małgorzatki, położonego w centrum miasta. Od lat sprawa tego terenu wywołuje kontrowersje wśród mieszkańców. Teraz jest szansa na to by przynajmniej częściowo ten teren uporządkować.

 

Częściowo, bo nie cały plac należy do gminy. Wyremontowany zostanie ciąg pieszy od przejścia przez ulicę Narutowicza do ulicy Traugutta. Właśnie ta część Placu Małgorzatki jest publiczna. - Pojawi się rampa asfaltowa, która pozwoli wjechać rowerzystom na Plac Małgorzatki. Sama ścieżka rowerowa przez ten plac będzie wyasfaltowana, a chodnik zostanie wykonany z kostki niefrezowanej – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Zmiany związane z ruchem rowerowym dotkną także przejście przez ulicę Narutowicza. - Na tym przejściu pojawi się zmieniony sygnalizator, który pozwoli na przejazd rowerzystów na tym samym zielonym świetle, co dla pieszych – dodaje Konrad Frysztak. Remont – jak zapowiada magistrat – zostanie przeprowadzony w ciągu kilku najbliższych tygodni. Koszt to około 40 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej