Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PiS pyta o uchodźców

piątek, 02 październik 2015 18:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Ilu uchodźców przyjmie Radom? - pytają członkowie Prawa i Sprawiedliwości prezydenta Radosława Witkowskiego. I proszą o odpowiedź jeszcze przed wyborami. Biuro prasowe prezydenta odpowiada.

 

Marek Suski i Adam Bielan ponownie pochylają się nad tematem imigrantów. Jak mówią, Unia Europejska przekaże tylko jednorazowe dotacje na pomoc dla uchodźców. Potem imigrantami będzie musiało zaopiekować się państwo. A Polski na to nie stać - mówią działacze PiS i dodają, że rząd ukrywa rzeczywistą skalę problemu. - Wiemy już z wypowiedzi Donalda Tuska, że uchodźców do podziału będzie blisko milion tylko w tym roku. To znaczy, że Polska będzie być może musiała przyjąć około 100 tysięcy imigrantów i to jest realna liczba, a nie ta, którą w obawie przed reakcją wyborców podaje premier Kopacz – twierdzi Adam Bielan, kandydat PiS na senatora. Kandydaci PiS przypominają o piśmie, które do władz Radomia przesłał wojewoda mazowiecki. W piśmie wojewoda pyta o to, ilu imigrantów mógłby przyjąć Radom. Przy okazji Marek Suski przypomina o wypowiedzi wojewody, który miał stwierdzić, że Mazowsze przyjmie połowę wszystkich uchodźców. - Ponieważ Radosław Witkowski jest prawą ręką Ewy Kopacz to pewnie jako jej wierny żołnierz zadeklaruje duże ilości imigrantów do Radomia - mówi Marek Suski, kandydat PiS na posła. - Stąd też pytamy publicznie jaką dał odpowiedź wojewodzie – dodaje. W imieniu prezydenta odpowiada biuro prasowe. Mówi, że odpowiedź do wojewody jest w przygotowaniu. Jednocześnie służby prasowe dodają: - Jak informował prezydent, Radom nie może pozwolić sobie na przyjęcie dużej liczby uchodźców. Budżet na rok 2016 nie daje dużych możliwości. Priorytetem dla prezydenta jest zabezpieczenie interesów mieszkańców. Teraz na lokale socjalne czeka ponad 1000 osób – mówi Katarzyna Piechota-Kaim z biura prasowego UM. Jak informuje Katarzyna Piechota- Kaim, Radosław Witkowski ma czas do 15 października na udzielenie odpowiedzi wojewodzie. Dodaje, że prezydent dotrzyma tego terminu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • "Orzeł Biały - Nasza Duma" – konkurs rozstrzygnięty

  Blisko 150 prac z 50 szkół z regionu radomskiego przedstawiających Godło Rzeczypospolitej Polskiej, trafiło pod ocenę kapituły konkursu "Orzeł Biały - Nasza Duma". W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małęczynie rozstrzygnięto etap regionalny.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej