Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Krytyczna analiza Bractwa Rowerowego

czwartek, 01 październik 2015 17:55
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest źle z polityką rowerową w Radomiu – mówią przedstawiciele Bractwa Rowerowego. Bractwo zwraca uwagę między innymi na chaos w budowie ścieżek rowerowych w mieście. Z zarzutami nie zgadza się wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

 

Bractwo Rowerowe przeprowadziło audyt dotyczący polityki rowerowej w Radomiu. W wielu kwestiach nie jest on przychylny polityce prowadzonej przez magistrat. Jednym z podstawowych zarzutów jest zły stan ścieżek rowerowych w mieście. - Na trasach głównych znajduje się zaledwie 40% istniejącej infrastruktury dla rowerów. To pokazuje stosunek władz miasta do transportu rowerowego. Ta infrastruktura powstaje tam, gdzie łatwo ją wybudować, a nie tam gdzie rzeczywiście potrzebna – mówi Michał Rejczak z Bractwa Rowerowego w Radomiu. Kolejny zarzut to brak częstych konsultacji ze strony magistratu z organizacjami rowerowymi. Jak mówią członkowie bractwa, brak konsultacji na zdrowie miastu nie wychodzi. Jako przykład podają budowę trasy N-S. - Mimo, że odbywały się jakieś konsultacje, to Bractwo Rowerowe nie zostało zapytane o opinię – nie ukrywa rozczarowania Łukasz Zaborowski z Bractwa Rowerowego w Radomiu. Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia nie zgadza się z tym zarzutem. Jak mówi, konsultacje odbędą się na etapie projektowym, ale też dodaje, że propozycje rowerzystów nie zawsze są najlepsze: - Doświadczenie z współpracy MZDiK z przedstawicielami towarzystw rowerowych pokazuje, że nie zawsze sprawdzają się te rzeczy, które towarzystwa rowerowe proponują. Audyt Bractwa Rowerowego to nie tylko krytyka władz miasta. Cykliści znajdują też plusy. I chwalą. - 90% dróg dla rowerów w Radomiu jest z asfaltu. Możemy także pochwalić się stojakami. Mamy ich najwięcej w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. I jest to najwięcej w skali całego kraju – dodaje Michał Rejczak. Przedstawiciele Bractwa Rowerowe maja nadzieję, że opracowany przez nich audyt polityki rowerowej w Radomiu pomoże władzom miejskim w lepszym wdrażaniu infrastruktury rowerowej w mieście.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ścieżka wzdłuż al. Grzecznarowskiego ukończona. Po 13 latach

  Ścieżka dla rowerzystów wzdłuż al. Grzecznarowskiego ukończona. Niedawno oddano do użytku nowe odcinki. Bractwo Rowerowe się cieszy, ale też i zauważa, że długo bardzo na całą ścieżkę czekaliśmy, bo 13 lat.

 • Bulwary krytykowane. MZDiK wyjaśnia

  Bractwo Rowerowe krytykuje bulwary nad Mleczną. Zwraca uwagę na ścieżkę rowerową od strony osiedla Zamłynie, która nagle się kończy i prowadzi donikąd. MZDIK tłumaczy, że wszystko zostało wykonane zgodnie z dokumentacją projektową.

 • Chcą modernizacji linii kolejowej nr 22

  Radomskie stowarzyszenia domagają się modernizacji linii kolejowej numer 22 na odcinku Radom – Tomaszów Mazowiecki. Liczą na wsparcie Lublina, Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Dęblina.

 • Deptak: pieszy ma pierwszeństwo

  Straż Miejska i Bractwo rowerowe na ulicy Żeromskiego przypominali w piątek po południu, że deptak to miejsce przede wszystkim dla pieszych. I że to oni mają tam pierwszeństwo.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej