Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Kontrakt PiS dla Radomia

czwartek, 01 październik 2015 17:48
Dział: Wiadomości
Autor 

Kandydaci na posłów i senatora z radomskiego Prawa i Sprawiedliwości prezentują kontrakt dla Radomia i ziemi radomskiej. I przy tej okazji mocno krytykują rządy Platformy Obywatelskiej.

 

Podpisy pod kontraktem dla Radomia i ziemi radomskiej złożone. A podpisali się kandydaci PiS na posłów i na senatora. Kontrakt to zbiór inwestycji dla Radomia i regionu. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości obiecują, że inwestycje zostaną zrealizowane jeśli PiS wygra wybory. - Jeżeli wygra Platforma to nadal będą puste obietnice, bo od lat PO obiecuje różne rzeczy i ich nie ma - mówi Marek Suski, kandydat PiS na posła. Przy okazji prezentacji podstawowych punktów kontraktu, kandydaci Prawa i Sprawiedliwości krytykowali rządy Platformy Obywatelskiej. Jak twierdzili, inwestycje zawarte w kontrakcie były już obiecywane przez PO, ale nie zostały zrealizowane. To między innymi nowy oddział onkologii. - Nasi mieszkańcy muszą leczyć się w Warszawie, Kielcach - mówi Anna Kwiecień, kandydatka PiS na posła. - 4 lata temu Radom dostał obietnicę, że przy szpitalu na Józefowie powstanie Regionalny Ośrodek Onkologiczny. Do dziś nie powstał – dodaje. W kontrakcie zapisano też przebudowę Alei Wojska Polskiego, która ma być finansowana z budżetu krajowego, przyspieszenie fragmentu budowy drogi S12 i modernizację linii kolejowej Radom – Warszawa. - Blisko 1,5 miliarda złotych, które były przeznaczone na modernizację dróg kolejowych w 2015 roku nie zostały wykorzystane. To skrajna nieodpowiedzialność i nieudolność - twierdzi Wojciech Skurkiewicz, kandydat PiS na posła. W kontrakcie dla Radomia i ziemi radomskiej PiS zapisał także wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej