Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Niebezpieczna kolizja w okolicy Radomia.

piątek, 06 marzec 2015 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

Kolizja cysterny przewożącej xylen z samochodem dostawczym wypełnionym sprzętem rtv-agd spowodowała wielogodzinne utrudnienia w ruchu na trasie krajowej nurem 12. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kuczki-Kolonia między Radomiem a Zwoleniem. Z uwagi na szkodliwe właściwości xylenu dla zdrowia i zagrożenie wybuchem, policja musiała zorganizować objazdy dla jadących „dwunastką”.

Trzy samochody: dostawczy bus, Man-cysterna i ciężarowe Iveco uczestniczyły w kolizji, do której doszło w miejscowości Kuczki-Kolonia. Nikomu na szczęście nic się nie stało. – Z wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą kolizji jest kierowca ciężarowego Iveco, który nie dostosował prędkości do pojazdu poprzedzającego i najechał na jego tył – mówi podinspektor Piotr Kostkiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Kierowca busa jadącego w kierunku Zwolenia za późno zasygnalizował skręt w prawo. Prowadzący cysternę gwałtownie zahamował, a z tyłu najechał na nią samochód Iveco. Nastąpił mały wyciek xylenu, który był przewożony w cysternie. – Jest to rozpuszczalnik na bazie węglowodorów, substancja niebezpieczna i drażniąca górne drogi oddechowe, a dodatkowo substancja palna – informuje brygadier Marcin Ziomek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Radomiu. Z uwagi na szkodliwe właściwości xylenu dla zdrowia ludzkiego i zagrożenie wybuchem ruch na krajowej „dwunastce” w miejscowości Kuczki-Kolonia został całkowicie zablokowany. Policja zorganizowała objazdy. – Staraliśmy się na bieżąco kierować ruchem żeby kierowcy nie stali w korkach. Ruch w kierunku Lublina odbywał się w miejscowości Kuczki-Kolonia w kierunku Gozdu. W drugą stronę, czyli w kierunku Radomia kierowaliśmy samochody w Goździe w kierunku Piskornicy, a później już płynnie do Radomia – wyjaśnia podinspektor Piotr Kostkiewicz.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Groźny wypadek na E7

  3 osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rani na drodze E7. Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.

 • Wypadek na ul. Żeromskiego. Ranna pasażerka, matka 3-dniowego dziecka przewożonego w pojeździe

  Brak ostrożności, brawura oraz nie zwracanie uwagi na poziome i pionowe znaki drogowe były przyczyną wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i 25 Czerwca. Na szczęście nikt nie zginął. Ranna została kobieta jadąca w jednym z samochodów.

 • Wypadek na budowie

  We wtorek rano doszło do niegroźnego wypadku na budowie kamienicy Deskurów. Jeden z robotników spadł do wykopu i doznał ogólnych potłuczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej