Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Wystrzałowy piknik w Piastowie

wtorek, 29 wrzesień 2015 17:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Broń długa i krótka, sportowa i bojowa. Wiele stanowisk, setki gości, świetna zabawa i masa huku. Na strzelnicy w Piastowie odbył się strzelecki piknik. Kto chciał mógł postrzelać do woli.

Na kluczowym dla pikniku stanowisku siła ognia była największa Nic dziwnego, że na swoją kolej trzeba było cierpliwie poczekać. - Odbywa się tu strzelanie z dwóch rodzajów broni – mówi Arkadiusz Sajnok, organizator pikniku. - Używamy Beryla na ogień pojedynczy, pistoleta Walter i karabinu maszynowego Glauberyt. Właścicielem broni jest Fabryka Broni. Bez jej pomocy impreza nie doszłaby do skutku – tłumaczy A. Sajnok. Każdy mógł oczywiście liczyć na pomoc instruktora. Piknik był z jednej strony okazją do relaksu i zabawy. Ale też przypomniał, jak wielką rolę w tym zajęciu odgrywają względy bezpieczeństwa. Podobnie było też na innych stanowiskach. Właściwie wszędzie było wielu zwiedzających. - Można powiedzieć, że jak na deszczową pogodę jest bardzo dużo zwiedzających – zaznacza Rafał Kruk, organizator pikniku. - Propagujemy strzelectwo i bezpieczne posługiwanie się bronią. Organizatorzy pikniku przygotowali szeroką ofertę od strzelania z broni bojowej po strzelectwo sportowe. Jak zapewniali organizatorzy tą dyscypliną sportu interesuje się coraz więcej osób. - Popularność strzelectwa sportowego rośnie w szybkim tempie – podkreśla Arkadiusz Sajnok. - Widać to po ilości wydawanych pozwoleń na broń sportową. Obecnie to kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Zainteresowaniem cieszyła się dawna broń czy amunicja. Podczas pikniku można też było spotkać członków grup rekonstrukcyjnych. Dla tych co lubią rywalizację organizatorzy pikniku przygotowali szereg konkursów. Na najlepszych strzelców czekały puchary. Piknik odbył się pod patronatem wójta Jedlińska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zespół z Jedlińska gra o awans

  Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Śmierć znowu przegrała

  Jedlińskie kusaki 2018, czyli ścięcie śmierci. Ludowe obrzędy, znane od kilkuset lat, odbyły się również w tym roku. Tradycyjnie w ostatni wtorek karnawału,. I jak zwykle widowisko oglądały tłumy mieszkańców gminy.

 • Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

  W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej