Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nagroda Literacka im. Gombrowicza

wtorek, 29 wrzesień 2015 17:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Rita Gombrowicz wzięła udział w inauguracji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. To nagroda dla debiutujących pisarzy, którą od przyszłego roku będzie wręczało miasto Radom.

W sobotę w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli wręczone zostały oficjalnie powołania do kapituły nagrody, którą od przyszłego roku przyznawana będzie w Radomiu. To nagroda im. Witolda Gombrowicza za debiut prozatorski. W kapitule znaleźli się pisarze, krytycy i badacze literatury. Na zaproszenie prezydenta miasta do Radomia przyjechała wdowa po pisarzu Rita Gombrowicz. Kapituła nagrody jednocześnie rozpoczęła też pracę. Na początek musiała ustalić szczegóły dotyczące samej nagrody. Na razie członkowie jury nie zdradzają wszystkiego. Ponieważ nagród literackich jest na rynku już sporo, chcą, żeby radomska wyróżniała się. W niedzielę w bibliotece przy ul. Piłsudskiego odbyła się dyskusja dotycząca tego, czy nagrody literackie są potrzebne, i jeśli tak, to komu. Dyskutanci byli zgodni – nagrody są potrzebne, tak twórcom, jak i miastom, które je przyznają. Cała dyskusja w środę na antenie TV Dami.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej