Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Reklama wyborcza z ograniczeniami

poniedziałek, 28 wrzesień 2015 17:17
Dział: Wiadomości
Autor 

MZDiK przypomina o obowiązujących w Radomiu zasadach wieszania plakatów wyborczych. Nie wolno ich wieszać na latarniach i słupach oświetleniowych. Kandydatom pozostają przystanki i autobusy komunikacji miejskiej.

Zakaz wieszania plakatów wyborczych na słupach i latarniach obowiązuje od marca ubiegłego roku. Wprowadziła go Rada Miejska. - Radni wówczas byli zgodni co do tego, że poprawi to estetykę w mieście oraz poprawi bezpieczeństwo na drogach – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Zakaz to także efekt decyzji PGE Dystrybucja, która nie zgodziła się na wieszanie plakatów wyborczych na należących do tej firmy słupach. W Radomiu 40% słupów należy do PGE. - Udostępniamy pod reklamy, także wyborcze, przystanki autobusowe niemal w całym mieście. Takich wiat jest około 200 – dodaje Dariusz Dębski. W przypadku wiat przystankowych plakatów wyborczych – jak informuje MZDiK – nie można wieszać na bocznych szybach od strony nadjeżdżającego autobusu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przypomina wszystkim kandydatom do Sejmu i Senatu oraz ich partiom, że łamanie zakazu wieszania plakatów na latarniach i słupach będzie skutkować karami finansowymi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej