Dzisiaj jest: 17 Stycznia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Kto zostanie Wspaniałym? Arka czeka na zgłoszenia

piątek, 06 marzec 2015 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 10 marca zgłaszać można kandydatów do XVI Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs wyróżnia i nagradza aktywnych, działających społecznie młodych ludzi z Radomia i okolic.

Celem konkursu organizowanego przez radomskie Stowarzyszenie Centrum Młodzieży ARKA i fundację „Świat Na Tak” jest promowanie pozytywnych zachowań i postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Konkurs adresowany jest do młodych ludzi wyróżniających się nienaganną postawą w życiu codziennym m. in. wysoką kulturą osobistą, brakiem nałogów, empatią, życzliwością, oraz będących przykładem do naśladowania. – To są bardzo często młodzi ludzie, którzy inspirują swoje środowisko lokalne, którzy są wolontariuszami, liderami, którzy organizują koncerty, albo imprezy sportowe – mówi ks. Andrzej Tuszyński, dyrektor Stowarzyszenia Centrum Młodzieży ARKA. Kandydatów zgłaszać można do 10 marca w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. 16 i 17 marca odbędą się przesłuchania zgłoszonych kandydatów. „Ośmiu Wspaniałych” poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 kwietnia w radomskim Teatrze Powszechnym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Ośmiu Wspaniałych"czeka na kandydatów

  Jeszcze tylko do 9 marca można zgłaszać kandydatów do XIX Radomskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Konkurs od lat przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych. Finałowa gala „Ośmiu Wspaniałych” odbędzie się w kwietniu.

 • Świetlica „urosła”. Więcej miejsca dla dzieci przy Marii Gajl

  Przy ulicy Marii Gajl otwarta została świetlica „Bezpieczna Przystań”. Miejsce powstało dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Arka i miasta przy wsparciu unijnych funduszy.

 • Wolontariat cały czas w modzie

  Maja Laskowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu została Wolontariuszem Roku 2017. Wyróżnienie odebrała podczas gali, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych.

 • Fundusze na świetlicę

  Nowa świetlica dla dzieci przy ulicy Marii Gajl. Placówkę prowadzi stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka. Rada Miejska zaakceptowała pomysł i przyznała dofinansowanie na jego realizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej