Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Świetne Air Show. Podziękowania także dla TV Dami

czwartek, 24 wrzesień 2015 17:42
Dział: Wiadomości
Autor 

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych podsumowało w Warszawie tegoroczną edycję Air Show. Wiele ciepłych słów padło pod adresem Radomia i wszystkich miejskich służb, a także policji, Straży Pożarnej czy Straży Miejskiej. Wśród firm, którym strona wojskowa dziękowała za pomoc w organizacji tegorocznej imprezy była także TV Dami.

Air Show 2015. Radom. Impreza ogromna i zdaniem wszystkich – wyjątkowo udana. Ponad 180 tysięcy widzów, do tego kilka tysięcy osób w obsłudze na lotnisku i w mieście. Organizacyjne wyzwanie. Wyzwanie, z którym poradzono sobie wyjątkowo dobrze. Jak podkreślał generał dywizji Jerzy Fryczyński, podczas pokazów nikomu nic się nie stało, tak wśród pilotów jak i widzów, nie doszło do żadnego wypadku, jedynym zdarzeniem było awaryjne lądowanie śmigłowca stacji telewizyjnej. O tym, jak ogromne było to przedsięwzięcie świadczą liczby, choćby te dotyczące wyżywienia pilotów. – gastronomię obsługiwało 167 osób, 9 pojazdów specjalnych, trzy kasyna kontenerowe, funkcjonowały dwie stołówki, żywiono dziennie prawie 3 tysiące osób – wyliczał płk Karol Kudlak, dyr. Biura Organizacyjnego Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 20165.

W tym roku głównym organizatorem Air Show było Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Współorganizatorami zaś miasto Radom, Port Lotniczy Radom, Aeroklub Polski oraz Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne SWAT. Ale firm, spółek, osób, instytucji i służb, bez których organizacja takiej imprezy nie byłaby możliwa jest dużo więcej. I to im wszystkim w środę w Warszawie strona wojskowa dziękowała za zaangażowanie. Na pierwszym miejscu – władze miasta. – Przede wszystkim dziękuję za przygotowanie programu Air Show, programu, który obejrzało blisko 200 tysięcy osób. Ten program był wyjątkowo dobrze odbierany - mówił podczas spotkania w Warszawie Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Podczas spotkania strona wojskowa powtórzyła informację, że następne Air Show odbędzie albo w 2017, albo w 2018 roku. Pytanie – gdzie się odbędzie – nie padło.

- Pan generał Śliwka zadał pytanie, kiedy następne Air Show, więc spuentowałem, że skoro pytamy „kiedy”, a nie pytamy „gdzie”, to wiadomo „gdzie”, bo Radom jest chyba najlepszym miejscem do organizacji Air Show. Po tej ostatniej edycji już chyba wszyscy się do tego przekonali – mówi Radosław Witkowski.

Wśród tych, którzy przyczynili się do sukcesu tej imprezy były służby – komenda wojewódzka i miejska policji, straż pożarna, straż miejska, pogotowie, lekarze. Radomskie firmy zajęły się utrzymaniem czystości, transportem, przygotowanie i obsługą parkingów. Stacja Krwiodawstwa zabezpieczała krew. Jednym z partnerów Air Show była także Telewizja Dami, której dowództwo dziękowało za pomoc i zaangażowanie w prace przy tegorocznych pokazach. TV Dami w ramach ogólnopolskiej kampanii przygotowała spot reklamowy emitowany w mediach ogólnopolskich, na naszej antenie oraz w środkach komunikacji miejskiej w większych miastach w Polsce. Jesteśmy także autorem oficjalnego filmu podsumowującego Air Show, którego premierowa emisja odbyła się podczas spotkania w Warszawie. Nieco dłuższą wersję tego filmu mogą państwo oglądać na naszej antenie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej