Dzisiaj jest: 8 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Ulotka promocyjna czy wyborcza?

wtorek, 22 wrzesień 2015 17:41
Dział: Wiadomości
Autor 

Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia na ulotkach zachęcających do dzwonienia na Radomską Pomoclinię promuje bardziej siebie niż akcję – twierdzi radomskie Prawo i Sprawiedliwość. Anna Białkowska nie wyklucza pozwu sądowego, a PiS zapowiada, że sprawę jej ulotek przekaże Państwowej Komisji Wyborczej. I to nie jedyne zarzuty PiS-u wobec PO.

 

Teoretycznie ulotka promuje Radomską Pomoclinię. Ale - zdaniem PiS – w praktyce jest to promocja Anny Białkowskiej, wiceprezydent Radomia i jednocześnie kandydatki PO do Sejmu. Bo to jej zdjęcie i jej imię i nazwisko są tu dominujące. - Ulotka ewidentnie zachęca do głosowania na panią Białkowską. Z naszych informacji wynika, że ulotkę sfinansowano ze środków tak zwanych alkoholowych - twierdzi Anna Kwiecień, kandydatka PiS do Sejmu. Czyli środków przeznaczonych na pomoc dla alkoholików i ich rodzin. Kandydaci PiS mówią o skandalu, a wiceprezydent Radomia – wyjaśnia. - Ulotka została wyprodukowana po to, żeby wypromować infolinię, która ma pomagać potrzebującym. Została wydrukowana jeszcze przed zarejestrowaniem list wyborczych - mówi Anna Białkowska. Jak dodaje wiceprezydent, pieniądze na ulotkę nie pochodziły z kasy miejskiej, ale z jej własnego portfela. - Ulotki wyprodukowano z mojego budżetu, nie z miejskiego. Wydałam na 500 złotych – informuje wiceprezydent. Anna Białkowska, nie była jedyną osobą, o której podczas konferencji wspominali członkowie Prawa i Sprawiedliwości. Przypominali o haśle wyborczym PO „By żyło się lepiej”. Ich zdaniem, hasło ma dotyczyć tylko działaczy PO. A dowodem na to mają być mianowania polityków Platformy na różnorodne funkcje w spółkach Skarbu Państwa. - Leszek Ruszczyk – członek trzech rad nadzorczych - wyliczał Marek Suski, kandydat PiS do Sejmu. Marek Suski mówił także o prezydencie Radomia Radosławie Witkowskim, który – jak informował - jest też członkiem rady nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy i o szefie radomskiej Platformy, Zbigniewie Banaszkiewiczu, który jest doradcą prezydenta miasta i wiceprezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Ale żeby nie było tak, że za mało zarabia to jeszcze zasiada w 5 radach nadzorczych – dodał kandydat PiS. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli, że sprawą ulotek Anny Białkowskiej zainteresują Państwową Komisję Wyborczą. Anna Białkowska – w związku z tym, że PiS mówi o finansowaniu ulotek z miejskiego budżetu – nie wyklucza skierowania sprawy do sądu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej