Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Strefa płatnego parkowania: taniej dla „eko”

sobota, 19 wrzesień 2015 16:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Właściciele samochodów z napędem elektrycznym będą płacić mniej za postój w radomskiej strefie płatnego parkowania. Sporo mniej. Ale takich samochodów nie jest dużo. Są też inne, już drobniejsze zmiany w strefie.

 

Przede wszystkim w uchwale dotyczącej strefy płatnego postoju doprecyzowany został czas, jaki mają kierowcy na kupno biletu. To 4 minuty. Dopiero po tym czasie kontrolerzy mogą ukarać mandatem. Dużo większą zmianą będzie wprowadzenie tzw. abonament „eko”. – To abonament, który obowiązuje samochody z napędem hybrydowym, samochody elektryczne, wodorowe. To pozwoli właścicielom takich samochodów na zdecydowanie tańsze parkowanie w strefie. Będzie to także wejście naszego miasta do tzw. ligi miast zielonych - mówi Konrad Frysztak wiceprezydent Radomia. To ma zachęcać do przestawiania się na ekologiczne pojazdy. Zdaniem władz miasta docelowo pozwoli to zmniejszy ilość spalin emitowanych przez auta wjeżdżające do centrum. Choć nie nastąpi to od razu, bo na razie takich samochodów jest niewiele. - To jest rozwiązanie, które funkcjonuje już w dużych miastach naszego kraju i w Europie. Mam nadzieję, że zachęci to mieszkańców do tego, aby z tego abonamentu „eko” korzystać - mówi Konrad Frysztak. Strefa będzie też większa. Włączona zostanie do niej, na wniosek mieszkańców, ulica Koszarowa, obok skweru z mauzoleum pułkownika Dionizego Czachowskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Opłaty za parkowanie niezgodne z prawem?

    Czy MZDiK w Radomiu łamie prawo pobierając opłaty w strefie płatnego parkowania? Według partii „Wolność” - tak, bo MZDiK pobiera między innymi opłaty za parkowanie w miejscach do tego nie wyznaczonych.

  • Opłaty w strefie niezgodne z prawem?

    MZDiK w Radomiu niezgodnie z prawem pobiera opłaty za parkowanie samochodów w obrębie strefy – twierdzi Roman Furciński, redaktor naczelny portalu radommoto.pl.

  • Chcą niższych stawek w strefie

    Sojusz Lewicy Demokratycznej w Radomiu chce obniżenia stawek lub zniesienia opłat w strefie płatnego parkowania dla mieszkańców tej strefy. Wiceprezydent Konrad Frysztak uważa, że największym problemem nie są ceny abonamentów, a zbyt niska cena za godzinę postoju.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej