Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Biznes odpowiedzialny społecznie. Zestawy szkolne dla dzieci

sobota, 19 wrzesień 2015 16:14
Dział: Wiadomości
Autor 

360 zestawów szkolnych w tym plecaki i pudełka na drugie śniadanie tzw. lunch boxy, otrzymają w Radomiu dzieci objęte pieczą zastępczą i z ubogich rodzin. Zestawy ufundowały prywatne firmy.

 

Pierwszy zestaw szkolny trafił do Kasi, uczennicy drugiej klasy szkoły podstawowej. Kasia jest jednym z pięciorga dzieci, które wychowuje pani Bożena Słowik-Głogowska. Jak mówi pani Bożena, jest ciężko bo szkoła jest droga. - To koszty od 800 do tysiąca złotych na jedno dziecko – ocenia Bożena Słowik-Głogowska. Pomysłodawcą akcji zakupu zestawów szkolnych dla dzieci z rodzin, które znalazły się w trudniejszej sytuacji i dzieci objętych pieczą zastępczą jest warszawska firma Tomato. - Bardzo się cieszę, że udało nam się rozpocząć w Radomiu program CSR, czyli program odpowiedzialności społecznej biznesu. Razem z władzami Radomia i z firmą Windoor Paweł Redestowicz. Dzięki temu możemy pomagać potrzebującym dzieciom. Myślę, że jest to pierwszy krok do większej akcji – mówi Anna Kosmulska, właścicielka firmy Tomato.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Wyprawka szkolna. Dla kogo darmowe podręczniki?

    Uczniowie podstawówek otrzymają darmowe podręczniki. Niektórzy nowe, inni - książki z poprzednich lat. Rodzice dzieci uczęszczających do szkół ponadpodstawowych, także z zerówek muszą skompletować zestaw książek we własnym zakresie. W księgarniach na razie ruch niewielki.

  • Fabryka sprzedana. Drzwi zamiast łączników

    Firma Windoor z Radomia kupiła teren i budynki dawnej Fabryki Łączników. Windoor zamierza uruchomić na Potkanowie produkcję między innymi drzwi oraz zatrudnić około 200 osób.

  • Wyprawki szkolne od Caritas

    Około 300 wyprawek szkolnych przygotowanych przez Caritas trafiło do dzieci z najuboższych radomskich rodzin. Caritas przygotowała także wyprawki dla dzieci z terenu Diecezji Radomskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej