Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Chałubiński” świętuje 110-lecie istnienia

sobota, 19 wrzesień 2015 16:08
Dział: Wiadomości
Autor 

IV Liceum Ogólnokształcące im. dra Tytusa Chałubińskiego obchodzi jubileusz 110-lecia istnienia. W sobotę rozpoczęły się dwudniowe obchody tego jubileuszu.

 

Część oficjalna jubileuszu 110-lecia szkoły odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych. Do udziału w obchodach rocznicy zapisało się ponad 350 absolwentów. Najstarszy zdawał maturę w 1937 roku. Wśród gości byli m.in. radomscy parlamentarzyści, w tym posłowie Marzena Wróbel i Krzysztof Sońta, którzy są jednocześnie absolwentami tej placówki. „Chałubińszczakiem” jest także biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej Piotr Turzyński. Na uroczystości byli także przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich. Gorąco powitani zostali byli dyrektorzy placówki: Bożena Stobiecka i Jan Zakrzewski. Historię szkoły przypomniała jej obecna dyrektorka Bożena Szulczyk. Chałubiński jest kontynuatorem tradycji powstałej w 1905 roku 7 – klasowej Szkoły Handlowej Miejskiej, pierwszej w Radomiu szkoły z wykładowym językiem polskim. Wówczas szkoła mieściła się przy ulicy Długiej, dziś Traugutta. W 1945 roku szkoła przeniosła się do budynku popijarskiego w rynku, a od 1972 roku działa przy ulicy Mariackiej. W niedzielę właśnie tam, w budynku szkoły przy ulicy Mariackiej odbędą się dalsze uroczystości, w tym spotkania klasowe, prezentacje obecnej oferty edukacyjnej oraz wystawy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • 73 lata teamu zakończyła II wojna światowa

  Dziś przypada 73 rocznica zakończenia II wojny światowej. W Radomiu miejskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie, odbyły się tradycyjnie w Kościele Garnizonowym i na placu przed świątynia.

 • Dziś rocznica wybuchu powstania styczniowego

  155 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Dziś uczniowie z radomskich liceów i grupa rekonstrukcyjna zorganizowali przemarsz ulicami miasta. Oddajemy cześć bohaterom – mówili uczestnicy obchodów.

 • Za sto dni matura. Ale na razie... czas studniówek

  Trwa sezon studniówkowy. Bardzo dużo studniówek odbyło się w miniony weekend, ostatni weekend przed feriami. Odwiedziliśmy LO im. dra Tytusa Chałubińskiego i Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej