Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Rozpoczęły się loty do Pragi

piątek, 18 wrzesień 2015 17:51
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś z radomskiego lotniska wyleciał pierwszy samolot do Pragi. Poleciało nim 26 osób. Czeskie Linie Lotnicze Czech Airlines to drugi po łotewskim Air Baltic przewoźnik, który zdecydował się realizować połączenia lotnicze z Radomia.

 

„Kandyduję do Senatu bo Radom powinien mieć tam swojego reprezentanta, który z niego pochodzi i zna problemy jego mieszkańców – mówiła podczas konferencji prasowej Marzena Wróbel. Parlamentarzystka, uważa, że dla wielu wyborców to ona jest twarzą Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka Wróbel namawiała do tego, aby głosować na kandydata z Radomia: - Zarówno moje rodzinne miasto jak i cały okręg wyborczy zasługuje na to żeby reprezentował go ktoś kto jest związany z tym okręgiem. Kto doskonale zna jego problemy, kto zna problemy mieszkańców tego regionu. Słowa Marzeny Wróbel bezpośrednio uderzają w kandydaturę Adama Bielana, gdańszczanina, który w okręgu radomskim będzie walczył o mandat senatora z ugrupowania Polska Razem Zjednoczona Prawica. Marzenę Wróbel oburzyły słowa posła PiS Marka Suskiego, który kilka dni temu stwierdził, że między innymi kandydatura Marzeny Wróbel odbiera głosy Adamowi Bielanowi, a tym samym szkodzi Prawu i Sprawiedliwości i wspiera kandydata Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzystka już zapowiedziała kroki prawne wobec posła Marka Suskiego: - Ja już mam napisany pozew, który jest związany z tą wypowiedzią. Mój pełnomocnik i mój komitet zdecydują co z tym dalej zrobić. Nie zostawię tej sprawy bez echa. Marzena Wróbel o mandat senatorski będzie ubiegała się po raz pierwszy w swojej karierze politycznej. Do tej pory przez 3 kadencje zasiadała w ławach poselskich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej