Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

23 września wybory nowego parlamentu młodych

czwartek, 17 wrzesień 2015 16:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Wybory do Parlamentu odbędą się 25 października, miesiąc wcześniej w Radomiu także wybrany zostanie nowy parlament. Parlament Młodzieży Miasta Radomia.

 

Został założony w 1994 roku. Skupia uczniów z radomskich szkół ponadgimnazjalnych i z gimnazjów. Wkrótce odbędą się wybory nowych członków. Piotr Nawrot, ustępujący marszałek podsumowuje ostatnią kadencję. Jest się czym chwalić, bo Parlament Młodzieży Miasta Radomia otrzymał medal Pro Masovia i tytuł „Super Samorządu 2013”. Ale Piotr Nawrot zwraca uwagę na działania oddolne. - Te działania są najistotniejsze, bo jak są fundamenty to łatwiej przejść na górę – twierdzi. - My zaczynaliśmy od turniejów międzyszkolnych, zorganizowaliśmy forum między szkołami, w którym były konkretne wnioski i konkluzje. To, że było zainteresowanie zachęciło nas do dalszych działań – wspomina. Parlament organizował także debaty, konferencje, między innymi o empatii. Zdaniem prezydenta Radomia, kreatywność młodych powinna być przykładem dla dorosłych samorządów. - Kiedy patrzy się na to jak aktywnie działają młodzi, to nasuwa się wniosek, że dorośli powinni czasem brać z nich przykład – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent miasta. XV kadencja Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia dobiega końca. Wkrótce zostaną wybrani nowi członkowie. Ustępujący marszałek chciałby, żeby jego koledzy dostrzegli Parlament Młodzieży Miasta Radomia i jego znaczenie. Parlament ma być przecież instytucją reprezentującą wszystkich, radomskich uczniów. - Niektórzy koledzy mają taki pogląd, że to ich nie dotyczy – mówi Piotr Nawrot. - A to nieprawda, to dotyczy nas wszystkich. Tym bardziej jeśli chodzi o edukację, czy inne sprawy powiązane z młodymi – dodaje. A młodzi chcą coraz więcej, chcą wojewódzkich sejmików młodzieżowych. - Są już takie w Polsce - mówi Piotr Nawrot i dodaje, że poczyniono już także kroki w kierunku utworzenia młodzieżowego sejmiku Mazowsza. Władze Radomia i ustępujący Parlament Młodzieży Miasta Radomia liczą na godnych następców. Wybory odbędą się 23 września.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

 • Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15

  Dwie osoby chcą kandydować na prezydenta Radomia reprezentując ugrupowanie Kukiz '15. Radomski poseł tego ugrupowania nie ujawnia nazwisk tych osób.

 • Radomska Rada Seniorów w nowym składzie

  Radomscy seniorzy wybrali 7 osób na drugą kadencję Rady Seniorów. Wybory odbyły się w Resursie Obywatelskiej. 4 pozostałe osoby do Rady Seniorów wskażą prezydent miasta i przewodniczący Rady Miejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej