Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Podpalali, żeby mógł gasić ?

środa, 16 wrzesień 2015 16:32
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzy osoby zatrzymane w związku z sierpniowymi pożarami łąk i lasów w okolicach Starej Błotnicy. Zatrzymani to strażak ochotnik, który według policji był zleceniodawcą podpaleń oraz mężczyźni w wieku 16 i 17 lat.

 

Sprawa dotyczy czterech pożarów, do których doszło w sierpniu na terenie gminy Stara Błotnica. Jak ustalili białobrzescy policjanci, nie były to pożary przypadkowe. - Inicjatorem tych podpaleń był 18-letni członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Namówił swoich dwóch młodszych kolegów aby ci podpalali łąki i lasy. Później ten strażak z OSP te pożary gasił – mówi Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Jak informuje białobrzeska policja młody strażak ochotnik przyznał się do winy. Prawdopodobnie namawiał do podpaleń z pobudek ekonomicznych. Za każdy wyjazd do gaszenia pożaru strażacy ochotnicy z gminy Stara Błotnica otrzymują z urzędu gminy 15 złotych za godzinę akcji. Zenon Świniarski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej zaprzecza, że młody strażak zamieszany w podpalenia uczestniczył w gaszeniu pożarów. - Członkowie OSP, którzy ukończyli 18 lat, a nie mają ukończonego podstawowego kursu ratownika, nie mogą brać i nie biorą udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych – mówi Zenon Świniarski. Wszystkim trzem zatrzymanym mężczyznom postawiono już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej