Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

PKS zawiesił nieopłacalne kursy

wtorek, 15 wrzesień 2015 18:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomski PKS zawiesił kursy do Lublina, Łodzi i Wrocławia. Decyzję tłumaczy brakiem opłacalności tych połączeń. Kursy prawdopodobnie wrócą, ale po zmianie rozkładów jazdy.

 

Kursy z Radomia do Lublina, Łodzi i Wrocławia stały się dla radomskiego PKS nierentowne. Firma tłumaczy, że jest spółką prawa handlowego i po prostu musi zarabiać. - Musimy dbać o finanse. Musimy rozkład jazdy układać w ten sposób, żeby przewozy były rentowne – tłumaczy Paweł Gutkowski, kierownik Działu Przewozów Pasażerskich w PKS Radom. Nierentowność dalekobieżnych połączeń to jedyny powód czasowego ich zawieszenia. Ale kursy mają wrócić do rozkładu jazdy. Jako pierwsze wrócą połączenia z Wrocławiem. - Już od 24 września planujemy wznowienie kursów z Radomia do Wrocławia – dodaje Paweł Gutkowski. Kursy do Łodzi i Lublina mają wrócić w pierwszej dekadzie października. Jak zapowiada radomski PKS, rozkłady jazdy autobusów na trasach dalekobieżnych zostaną skorygowane.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwracie w instalacji ?

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Zmiany w radomskim PKS

  Możliwe, że już w czwartek wybrany zostanie nowy prezes PKS w Radomiu. Nowy zarządzający będzie musiał zmierzyć się z niełatwą materią, bo sytuacja ekonomiczna spółki nie jest dobra, a konkurencja nie śpi.

 • Źle się dzieje w Pekaesie? Prezes: „napisałem rezygnację”

  Prezes PKS Radom Janusz Spelina złożył rezygnację ze stanowiska. Dziś, jak się dowiedzieliśmy, w trybie pilnym zwołane zostało zebranie udziałowców spółki.

 • Radomski PKS likwiduje połączenia z Białobrzegami

  Wszystkie kursy zwykłe pomiędzy Radomiem a Białobrzegami, obsługiwane przez radomski PKS zostały zlikwidowane. Prezes PKS-u tłumaczy, że ma za mało kierowców. Mieszkańcy Białobrzegów protestują. Niektórzy od lat dojeżdżają do Radomia do pracy. I teraz mają problem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej