Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

PO prezentuje kandydatów, PSL ma listy

poniedziałek, 14 wrzesień 2015 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

To był polityczny weekend nie tylko w skali kraju, ale też i w wymiarze lokalnym. W Radomiu Platforma Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów, a Polskie Stronnictwo Ludowe zarejestrowało listy.

 

- Ziemia radomska zasługuje na dobrą reprezentację, na ludzi wiarygodnych i odpowiedzialnych i tacy przed wami stoją – mówił Leszek Ruszczyk podczas oficjalnej prezentacji osiemnastu kandydatów do Sejmu i kandydata do Senatu. Kandydaci zaprezentowali się przed pomnikiem Jana Kochanowskiego. Podczas prezentacji nawiązywano do konwencji Platformy i do jej programu wyborczego. - Nasz program pisali biegli mechanicy samochodowi, którzy mówią: - Tu trzeba coś podkręcić. Program PiS jest taki: - Widzicie to jest młotek, coś zgrzyta i nie zaskakuje. To może przywalimy młotkiem, to coś zaskoczy – mówił Ludwik Dorn, kandydat do Sejmu z drugiego miejsca listy PO w Radomiu. Kolejne miejsca na liście PO do Sejmu zajmują Anna Maria Białkowska, Tomasz Śmietanka, Małgorzata Woźniak. Numer 10 przypadł Markowi Wikińskiemu, który przez wiele lat był związany z lewicą, i który tak podczas prezentacji tłumaczył swój start w wyborach z listy Platformy. - Jestem dumny skąd pochodzę. Ale nie byłem w stanie zaakceptować decyzji Sojuszu i jego koalicji z Ruchem Palikota, którego poglądy światopoglądowe mi nie odpowiadają – twierdził Marek Wikiński. Kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach do Senatu jest Wojciech Gęsiak. Ale w weekend w Radomiu prezentowali się nie tylko kandydaci PO. W sobotę Polskie Stronnictwo Ludowe zarejestrowało swoje listy wyborcze. „Jedynką” w okręgu radomskim jest Mirosław Maliszewski. Na drugim miejscu znalazł się Zbigniew Gołąbek, tuż za nim – Piotr Papis. - Na tej liście są znaczące osoby, doświadczone. Jest między innymi wicewojewoda Dariusz Piątek, który listę zamyka. Są także urocze panie – wskazywał Mirosław Maliszewski. Kandydatem PSL w wyborach do Senatu z okręgu grójeckiego jest Leszek Przybytniak.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej