Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Nie ma pasażerów, nie ma lotów

czwartek, 10 wrzesień 2015 16:27
Dział: Wiadomości
Autor 

Brak pasażerów był powodem odwołania w tym tygodniu lotów przez łotewskie linie lotnicze Air Baltic. W tej sprawie otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź łotewskiego przewoźnika, w której tłumaczy powody odwołania lotów.

 

W biznesie lotniczym sentymentów nie ma. A szczególnie w tak drogim biznesie. Każdy przewoźnik lata po to, żeby zarabiać. Podobnie jest z łotewskimi liniami lotniczymi Air Baltic, które od 1 września uruchomiły połączenia na trasie Radom-Ryga, Ryga-Radom. Szybko okazało się, że zainteresowanie tymi kierunkami jest znikome. W tym tygodniu loty zaplanowane na wtorek i czwartek zostały odwołane. W poniedziałek informowaliśmy, że powodem jest najprawdopodobniej brak zainteresowania lotami ze strony pasażerów. Te informacje potwierdził rzecznik Air Baltic Janis Vanags. W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu łotewskiego przewoźnika czytamy między innymi, że Air Baltic funkcjonuje dla osiągania zysku. W 2014 roku ten zysk wyniósł ponad 10 milionów euro. Jeżeli Polacy będą latać liniami Air Baltic, to przewoźnik będzie realizował połączenia. Łotysze tłumaczą, że odwołali loty z i do Radomia, ponieważ nie było zainteresowania nimi ze strony pasażerów. Jednocześnie Air Baltic zapewnia, że polski przedstawiciel firmy ma zintensyfikować działania na rzecz promocji połączeń Radom-Ryga, Ryga-Radom oraz lotniska w Rydze jako dobrego portu przesiadkowego dla dalszych podróży do Europy Zachodniej, Skandynawii, Rosji i na Bliski Wschód.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej