Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester

Loty do Rygi odwołane

wtorek, 08 wrzesień 2015 17:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Już wczoraj wieczorem potwierdziły się nasze informacje z wczorajszego Teledziennika o odwołaniu lotów do Rygi, które miały odbyć się z radomskiego lotniska. Łotewski przewoźnik, czyli linie Air Baltic nie poinformował radomskiego portu o powodach odwołania lotów.

 

Informacja o odwołaniu wtorkowych i czwartkowych lotów dotarła do spółki Port Lotniczy Radom w poniedziałek po południu. - Air Baltic musiał nas poinformować, bo w przeciwnym razie musiałby zapłacić za gotowość lotniska do obsługi samolotów. Łotysze zachowali się tak, jak przewidywała nasza umowa z liniami Air Baltic – mówi Kajetan Orzeł, rzecznik spółki Port Lotniczy Radom. Oficjalnie nic nie wiadomo o przyczynach odwołania lotów. Łotewski przewoźnik nie informuje o tym na swojej stronie internetowej. - Co do przyczyn to sugerowałbym kontakt z rzecznikiem linii Air Baltic. Nie chcemy w imieniu przewoźnika wypowiadać się w tej kwestii. Te przyczyny mogą być różne. Na każdym, polskim lotnisku codziennie zdarzają się sytuacje kiedy loty są odwoływane, a pasażerowie mają zapewnioną inną formę dotarcia do celu swojej podróży – dodaje Kajetan Orzeł. Trudno spekulować o przyczynach odwołania lotów. Jeszcze wczoraj pojawiały się informacje o tym, że chodzi o zbyt małą liczbę pasażerów. Na niektóre loty wykupione były tylko dwa bilety. Pojawiają się też głosy o możliwych problemach technicznych samolotów Air Baltic. Świadczyć o tym miało to, że z Rygi do Radomia przylatywały maszyny należące nie do Łotyszy, a Duńczyków. Air Baltic miał operować z naszego portu Bombardierem Q-400, tymczasem wszystkie ostatnie loty obsługiwał mniejszy ATR. Loty przewidziane na sobotę, 12 września mają być realizowane zgodnie z planem.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej