Dzisiaj jest: 30 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold

Radomianie wrócili z Rygi

czwartek, 03 wrzesień 2015 17:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska delegacja, która od wtorku gościła w stolicy Łotwy Rydze, wróciła do Radomia. Humory dopisywały. Ten pierwszy lot był także egzaminem dla samego portu lotniczego.

Radomianie z Rygi wrócili w dobrych humorach. Półtoragodzinny lot z Rygi upłynął bez żądnych niespodzianek. – Przez te dwa dni mieliśmy intensywne spotkania. Rozmawiając doszliśmy do wniosku, że kierunek do Rygi jest dobrym kierunkiem by polecieć sobie nad morze na weekend. Zamiast 6 czy 7 godzin jechać samochodem i stać w kotkach, to lepiej wsiąść w samolot w o wiele krótszym czasie dotrzeć nad morze – mówi

Dorota Sidorko, prezes spółki Port Lotniczy Radom.

Air Baltic jest pierwszym europejskim przewoźnikiem, który rozpoczął loty z Radomia. Drugim będzie przewoźnik naszego południowego sąsiada Czech Airlines. - Z tego co wiem to Czechy mają większe powodzenie niż Ryga. Jestem przekonana, że będzie sukces – dodaje Dorota Sidorko.

Do Rygi z lotniska na Sadkowie wybrali się także państwo Stępniewscy z Radomia. - Było bardzo fajnie. Krótki lot. Ryga jest piękna i polecam ją na weekend wszystkim. Samolot jest mały i czuje się, że się leci. Ale poza tym bez niespodzianek – dzieli się wrażeniami Agnieszka Stepniewska.

Loty do Pragi z linią Czech Airlines rozpoczną się 18 września.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej