Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Powrót do szkoły

wtorek, 01 wrzesień 2015 16:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Koniec laby. 35 tysięcy uczniów i 4 tysiące nauczycieli powróciło dziś po wakacjach do szkoły.

Weronika jest jedną ze 100 osób, które we wtorek rozpoczęły edukację w klasach pierwszych w publicznym gimnazjum numer 11. Jak mówi, chciało jej się tu przyjść po wakacjach. - Cieszę się, że się dostałam do tej szkoły. Powinno być fajnie – twierdzi Weronika.

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowane. Odpowiedzialny za oświatę w mieście wiceprezydent Karol Semik symbolicznie wręczył uczniom klas pierwszych darmowe podręczniki. Bezpłatne książki trafią w tym roku także do uczniów klas pierwszych i drugich szkół podstawowych. Ale ci, którzy po dwumiesięcznej przerwie wrócili tu nie po raz pierwszy, nie byli zbyt zadowoleni. - Będę zmuszony przychodzić rano do szkoły – narzeka Filip. - Fajne są wakacje, chciałabym żeby trwały dłużej. Szybko minęły – dodaje jego koleżanka. Minęły i wrócą za 10 miesięcy. Przez ten czas do radomskich szkół będzie uczęszczać około 35 tysięcy uczniów i około 4 tysięcy nauczycieli. - Jest to największy zakład pracy w Radomiu, bo tak można na to spojrzeć – mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. - Wszystkim życzę, żeby ten rok 2015/2016 był udany – dodaje.

W PG nr 11 rozpoczęcie roku szkolnego było dość szczególne. Bo zainaugurowano nie tylko nowy rok, ale i cieszono się z nowego boiska szkolnego. - Jest to boisko, które oddano do użytku w lipcu. Jest wielofunkcyjne, będzie służyło naszej społeczności – opowiada Beata Rojek, dyrektor PG nr 11 w Radomiu. Budowa boiska kosztowała 500 tysięcy złotych. Pieniądze na tę inwestycje pochodziły z miejskiego budżetu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Otwarcie nowej szkoły w Bielisze

  W Bielisze w gminie Zakrzew oddano do użytku nową szkołę podstawową. Budowa trwała około 3 lat. Inwestycja kosztowała blisko 11 milionów złotych. Jak mówi dyrektor nowej szkoły, w Bielisze dokonał się skok cywilizacyjny.

 • 150 lat szkoły w Kozłowie

  Nieczęsto zdarza się taki jubileusz, zwłaszcza w niewielkiej miejscowości. Szkoła w Kozłowie obchodzi 150 rocznicę istnienia. Uroczystość połączona została z obchodami roku Kościuszkowskiego.

 • Początek roku w radomskich szkołach

  Z mieszanymi emocjami rozpoczęli dziś w Radomiu uczniowie nowy rok szkolny. Ten rok to rok zmian i nowości. I nie chodzi tu tylko o nowe obiekty w radomskich szkołach, ale i o innowacje w kształceniu.

 • Władze miasta gotowe na nowy rok szkolny

  Wszystkie trzylatki będą miały zapewnione miejsca w przedszkolach – informowały dziś władze miasta na specjalnej konferencji poświęconej edukacji. Prezydent i jego zastępcy – jak dodają – są gotowi na nowy rok szkolny.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej