Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zmiany w kursowaniu pociągów

wtorek, 01 wrzesień 2015 16:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 1 września do 17 października, w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK, zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich.

Zmiany dotyczą przede wszystkim linii, na których trwają prace modernizacyjne, w tym głównie: Warszawa – Skierniewice, Warszawa – Łuków, Warszawa – Małkinia, Warszawa – Dęblin, Warszawa – Skarżysko Kamienna. W przypadku tej ostatniej ważne informacje dla radomian, bo na linii nr 8 Warszawa – Skarżysko Kamienna w związku z kolejną fazą przebudowy stacji Radom nastąpi całkowita przerwa w kursowaniu pociągów na odcinku Lesiów – Radom. Wszystkie pociągi na tym odcinku będą obsługiwane zastępczą komunikacją autobusową. - W związku z tym podróż wydłuży się o około 15 minut – informuje Karol Jakubowski z PKP PLK. Tylko pociąg „Radomiak” zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych będzie kursował trasą okrężną. To znaczy, że pasażerowie tego pociągu nie będą musieli się przesiadać. - Poranny i popołudniowy „Radomiak” pojedzie drogą okrężną przez Radzice, Grodzisk Mazowiecki do Warszawy Zachodniej – mówi Karol Jakubowski. Dzięki temu, że objazd zostanie poprowadzony Centralną Magistralą Kolejową „Radomiak” będzie mógł jechać z prędkością prawie 160 km na godz. Jak informuje PKP, droga będzie co prawda dwa razy dłuższa, ale czas podróży, przynajmniej tej popołudniowej, możliwe że nawet się skróci.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 825 milionów na remont linii kolejowej Radom - Warka

  Ponad 825 milionów złotych będzie kosztował remont linii kolejowej numer 8 na odcinku Radom – Warka. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymają na tę inwestycję dofinansowanie unijne w wysokości prawie 476 milionów złotych. Umowa na dofinansowanie remontu została podpisana w piątek w budynku radomskiego dworca PKP.

 • Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy w Bartodziejach

  Staranował rogatkę i wjechał na przejazd. Kierowca auta miał bardzo dużo szczęścia na przejeździe kolejowym w Bartodziejach. Ale 99 % wypadków spowodowanych na przejazdach wynika z nierozważnej jazdy kierowców.

 • Będzie kolejny etap remontu linii Radzice – Radom

  29 milionów złotych przeznaczą w 2018 roku Polskie Linie Kolejowe na remont ostatniego odcinka trasy Radzice – Radom. To ciąg dalszy prac. W minionym roku na tej trasie PLK wyremontowała ponad 20 przejazdów.

 • System informacyjny na dworcu dopiero w 2019 roku

  Najwcześniej w 2019 roku pojawią się na peronach radomskiego dworca tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Jak informują PKP PLK S.A., trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy montażu takich tablic.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej