Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Ryszard Fałek kandydatem do senatu?

poniedziałek, 31 sierpień 2015 18:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie zapisałem się do PiS, więc nie ma mnie na listach – tak, krótko, komentuje brak swojego nazwiska na listach kandydatów Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sońta. Bardzo możliwe, że Wspólnota Samorządowa wystawi swojego kandydata do senatu. I możliwe, że będzie nim Ryszard Fałek.

Listy PiS jeszcze nie są oficjalnie znane, ale wiele już wiadomo. Wiadomo, że na tych listach nie znalazł się obecny poseł Krzysztof Sońta. - Pan poseł Marek Suski, który jest konstruktorem tych list wyborczych uwarunkował mój start do parlamentu zapisaniem się do partii. Ja tego uczynić nie mogłem, dlatego że pracowałem w czterech kadencjach Rady Miejskiej, w dwóch kadencjach parlamentu, nie straciłem tej cnoty bezpartyjności i nie zamierzam jej stracić w najbliższych latach – mówi Krzysztof Sońta. Jak zaznacza Jakub Kowalski z radomskiego PiS, nazwisko Krzysztofa Sońty było w propozycjach przesłanych do centrali partii. - Pan poseł Krzysztof Sońta nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, władze PiS zdecydowały o tym, że jest wielu innych świetnych kandydatów, którzy są członkami tej partii i decyzją władz centralnych, bo w pierwszej propozycji przedłożonej przez struktury lokalne osoba pana Krzysztofa Sońty znalazła się wśród kandydatów na kandydatów – mówi Jakub Kowalski z radomskiego PiS. Krzysztof Sońta jest członkiem radomskiej Wspólnoty Samorządowej. Bardzo możliwe, że Wspólnota wystawi swojego kandydata w wyborach do senatu. - Nie myślałem o tym, żeby kandydować do senatu. Ja jestem członkiem Wspólnoty Samorządowej, zbieramy się 3 września, zarząd zbiera się 3 września. Jest taka rozmowa we Wspólnocie Samorządowej, aby wystawić kandydata do senatu ale kto będzie tym kandydatem? Pewnie pan Ryszard Fałek, na pewni nie ja – mówi Krzysztof Sońta. Sam Ryszard Fałek powiedział nam dziś, że nie pali się kandydowania, ale o wszystkim zdecyduje czwartkowe spotkanie Wspólnoty Samorządowej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej