Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Następne Air Show dopiero w 2018 roku?

sobota, 29 sierpień 2015 16:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Zaledwie tydzień minął od zakończenia tegorocznych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych, a już rozpoczęła się dyskusja o terminie organizacji kolejnych pokazów. Jej powodem jest propozycja strony wojskowej, żeby kolejne Air Show zorganizować nie za dwa, a za trzy lata, czyli w 2018 roku.

Już kilkadziesiąt godzin po zakończeniu tegorocznego Air Show, generał Jerzy Fryczyński, koordynator Air Show 2015 mówił o wielkim sukcesie organizacyjnym pokazów i Radomia jako miejsca ich organizacji. - To przedsięwzięcie jest wysokiej rangi. Ludzie czekają przez 2 lata na Air Show. Bierzemy się za robotę, rozliczamy minioną edycję i przystępujemy do opracowania koncepcji na kolejne Air Show - mówi gen. Fryczyński.

Od 2003 roku Air Show jest organizowane co dwa lata. Kolejna edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych powinna zatem odbyć się w 2017 roku. Tymczasem ten termin nie jest pewny. Już podczas tegorocznego Air Show zaproponowano inne rozwiązanie. - Strona wojskowa chciałaby, żeby kolejne pokazy odbyły się w 2018 roku. To będzie szczególny rok dla naszego kraju. Będziemy obchodzili setną rocznicę odzyskania niepodległości i setną rocznicę utworzenia Sił Powietrznych – mówi Wojciech Skurkiewicz, senator PiS i przewodniczący Senackiej Komisji Obrony Narodowej. - Zaproponowałem, że może pokusić się o to żeby zorganizować Air Show w roku 2016 i w 2018 lub w 2017 i 2018.

Na razie nie ma odpowiedzi na propozycję senatora Wojciecha Skurkiewicza. Aktualnie trwa rozliczanie tegorocznej edycji pokazów.

W sierpniu przyszłego roku na lotnisku na Sadkowie odbędą się Mistrzostwa Świata w akrobacji samolotowej, której współorganizatorem będzie Aeroklub Radomski.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej