Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Listy PiS nieoficjalnie: są zaskoczenia

piątek, 28 sierpień 2015 17:24
Dział: Wiadomości
Autor 

Gotowe są już listy kandydatów PiS do Sejmu i Senatu. Nie znamy jeszcze pełnego składu tych list. Mają być oficjalnie przedstawione na początku przyszłego tygodnia. Ale nieoficjalne przecieki już są. Są też i oficjalne potwierdzenia. Wojciech Skurkiewicz, dotychczasowy senator PiS, będzie teraz kandydował do Sejmu.

Radomskie listy Prawa i Sprawiedliwości już są. Zatwierdził je obradujący do późnych godzin wieczornych w czwartek Komitet Polityczny partii. Ale listy nie zostały jeszcze oficjalnie upublicznione. Oficjalnie to, że będzie kandydował do Sejmu potwierdza nam Wojciech Skurkiewicz. Obecnie Wojciech Skurkiewicz pełni mandat senatora. - Kilka tygodni temu otrzymałem propozycję startu w wyborach do Sejmu. To dla mnie duży zaszczyt i satysfakcja, że moja praca w Senacie została dostrzeżona i doceniona. Potwierdzam, że dostałem propozycję kandydowania do Sejmu – mówi nam Wojciech Skurkiewicz. Na razie oficjalnie nie znamy kształtu listy PiS. Czy Wojciech Skurkiewicz otrzyma drugie miejsce na liście? Radomski parlamentarzysta ani tego nie potwierdza, ani temu nie zaprzecza: - To bardzo dobre miejsce. Gdyby tak się stało, to byłbym bardzo zadowolony – mówi senator. Zatem nieoficjalnie układ pierwszej piątki na sejmowej liście PiS wyglądałby następująco: jedynka – Marek Suski, dwójka – Wojciech Skurkiewicz, trójka – Andrzej Kosztowniak, czwórka – Dariusz Bąk i piątka – Anna Kwiecień. O mandaty senatorskie powalczą Stanisław Karczewski i Adam Bielan. Przypomnijmy: to nieoficjalne informacje. Oficjalnie listy mają być przedstawione w przyszłym tygodniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej