Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

piątek, 28 sierpień 2015 17:03
Dział: Wiadomości
Autor 

W zawiązku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego od 1 września ulegną zmianie rozkłady jazdy na wielu radomskich liniach autobusowych. W niektórych wypadkach chodzi także o zmiany tras.

Na przykład 5 i 14 będą teraz dojeżdżały do terminala portu lotniczego. Wydłużenie tras tych linii ma związek z rozpoczęciem od 1 września lotów cywilnych z radomskiego lotniska. - Kursy tych linii będą wydłużone okresowo. W godzinach od 12.30 do 15.30 przez cały tydzień autobusy tych linii będą dojeżdżały do budynku terminala. Rozkład dostosowany jest do rozkładu lotów – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Od najbliższej soboty częściowej zmianie ulegnie także trasa linii numer 13. - Wycofujemy tę linię z odcinka ulicy Limanowskiego od Maratońskiej do Suchej oraz z Suchej od Limanowskiego do Kosowskiej. Od soboty ta linia będzie kursowała częściowo nową trasą czyli Maratońską, Dębową i Kosowską – wyjaśnia Dariusz Dębski. Zmiana nastąpiła na wniosek mieszkańców osiedla Borki. Podobnie rzecz się ma z lokalizacją nowego przystanku obok cmentarza na ulicy Limanowskiego. - Dla linii numer 1, 16 i 17 wyznaczyliśmy nowy przystanek tuż przy bramie cmentarnej. Ta lokalizacja jest przeznaczona dla jadących w kierunku Borek – dodaje Dariusz Dębski. W związku z rozpoczynającym się 1 września nowym rokiem szkolnym, rozkłady na 15 liniach miejskich, wrócą do tych sprzed wakacji. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.mzdik.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej