Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nagroda literacka: można zgłaszać kandydatów

piątek, 28 sierpień 2015 16:37
Dział: Wiadomości
Autor 

Jesienią wręczona zostanie, już po raz czwarty, Nagroda Literacka Miasta Radomia. Nagroda wręczana jest w dwóch kategoriach. Wartość nagrody w każdej z tych kategorii to 10 tysięcy złotych. Zgłoszenia już są przyjmowane.

Nagroda Literacka Miasta Radomia przyznawana jest co dwa lata autorom książek związanych z Radomiem i regionem poprzez tematykę lub osobę twórcy. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: książka literacka oraz książka naukowa bądź popularnonaukowa. Zgodnie z regulaminem, musi być książka opublikowana. Po raz pierwszy nagroda została przyznana w 2009 roku. W każdej edycji zgłaszanych jest kilkadziesiąt tytułów. - To świadczy o tym, że czytelnictwo i książka nie jest w odwrocie. W Radomiu jest to bardzo zauważalne. O tym świadczy chociażby to, jak przyrastają zbiory w czytelni regionalnej w naszej bibliotece - mówi Anna Skubisz-Szymanowska, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej. Rzeczywiście, w czytelni regionalnej regału uginają się pod książkami. Kilka lat temu biblioteka dostawiła tam nowe półki - dziś są już pełne. W pierwszym roku do Nagrody Literackiej Miasta Radomia zgłoszono 27 tytułów, w 2011 roku 48, a dwa lata temu - 44 książki. W tym roku biblioteka już czeka na zgłoszenia. - Do nagrody można zgłaszać książki, które ukazały się na przestrzeni ostatnich dwóch lat, czyli w okresie pomiędzy poprzednimi Radomskimi Targami Wydawnictw Regionalnych a tymi, które odbędą się w listopadzie roku bieżącego. Jeśli chodzi o formę zgłoszenia to należy wypełnić kartę zgłoszenia, która jest opublikowana na stronie internetowej biblioteki, ewentualnie można zgłosić się do biblioteki i wziąć gotową wydrukowaną ankietę – tłumaczy Anna Skubisz-Szymanowska. Do zgłoszenia trzeba dołączyć 6 egzemplarzy książki. Bo publikacje ocenia 6 osobowe jury z całej Polski. Nagroda Literacka Miasta Radomia wręczana jest podczas Radomskich Targów Wydawnictw Regionalnych, które odbywają się co dwa lata. Wartość nagrody, w każdej z kategorii, to 10 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej