Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wyprawki szkolne od Caritas

czwartek, 27 sierpień 2015 17:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Około 300 wyprawek szkolnych przygotowanych przez Caritas trafiło do dzieci z najuboższych radomskich rodzin. Caritas przygotowała także wyprawki dla dzieci z terenu Diecezji Radomskiej.

Zbiórkę artykułów szkolnych przeprowadzono w supermarketach w przedostatni weekend sierpnia. - W plecaku jest wyprawka szkolna. Zawiera ona to wszystko, co jest potrzebne dla danego rocznika. Są między innymi zeszyty, kredki, ołówki. Wszystko to, co jest potrzebne poza książkami – mówi ksiądz Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas. Caritas przygotowała wyprawki szkolne dla uczniów trzech kategorii wiekowych. - Mamy i dla tych starszych przedszkolaków, zerówka, pierwsza, druga i trzecia. Potem mamy taki przeskok powyżej 3 klasy do gimnazjum i jeszcze mamy pierwszą klasę gimnazjum – dodaje ksiądz Robert Kowalski. W akcji „Tornister pełen uśmiechów” uczestniczą także parafialne zespoły Caritas, które otrzymały od radomskiej centrali plecaki. Parafie przekazały plecaki wiernym, którzy po wypełnieniu przyborami zwrócili je do parafii. Takie pełne przyborów szkolnych plecaki przekazane zostaną dzieciom. Każda rodzina, która posiada troje lub więcej dzieci obok wyprawek szkolnych otrzyma także plecak. Zresztą dla radomskiej Caritas rodziny wielodzietne były priorytetem przy kwalifikowaniu do programu „Tornister pełen uśmiechu”. W całej Diecezji Radomskiej Caritas przekaże w najbliższych dniach najbardziej potrzebującym rodzinom około tysiąca wyprawek szkolnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wyprawka szkolna. Dla kogo darmowe podręczniki?

  Uczniowie podstawówek otrzymają darmowe podręczniki. Niektórzy nowe, inni - książki z poprzednich lat. Rodzice dzieci uczęszczających do szkół ponadpodstawowych, także z zerówek muszą skompletować zestaw książek we własnym zakresie. W księgarniach na razie ruch niewielki.

 • Dzieci z Łotwy na wakacjach pod Radomiem

  Prawie 40-cioro dzieci z łotewskiego Daugavpils przyjechało do ośrodka Emaus w Turnie pod Białobrzegami. Organizatorem ich pobytu jest Caritas Diecezji Radomskiej.

 • Wielkanoc dla bezdomnych w Caritas

  Niemal 300 porcji wielkanocnych posiłków przygotowała radomska Caritas dla bezdomnych, którzy spotkali się przy świątecznym stole. Tego typu spotkania to już tradycja.

 • Caritas rozdaje żywność

  Ponad 250 ton warzyw i owoców rozdała radomska Caritas od listopada zeszłego roku potrzebującym. Caritas zaprasza po odbiór kolejnych partii warzyw i owoców, a także żywności rozdawanej w ramach programu FEAD.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej