Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Kto wyremontuje osiedlowe kładki ?

wtorek, 25 sierpień 2015 17:03
Dział: Wiadomości
Autor 

Kładki nad Potokiem Północnym, na Osiedlu Nad Potokiem wymagają pilnego remontu. Są w takim stanie, że stanowią zagrożenie dla przechodniów. Ale do kładek nikt się nie chce przyznać.

Mostki na ulicach Siennej i Grzybowskiej są w bardzo złym stanie. Zwłaszcza ten na ulicy Siennej. Stanowi bardzo poważne zagrożenie dla przechodzących. Mieszkańcy osiedla przechodzą nad Potokiem Północnym po zardzewiałych płytach, które miejscami już się przetarły i mają ostre wystające krawędzie. Pod płytami znajdują się przegniłe deski. Zresztą cały mostek jest przerdzewiały. Od 1 września będą nim chodzić do pobliskiej szkoły dzieci. Mostek na ulicy Grzybowskiej także pozostawia wiele do życzenia. Oba mają po kilkadziesiąt lat. Oba wymagają bardzo pilnego remontu. Problem w tym, że nie wiadomo kto ma ten remont przeprowadzić. Do mostków nie przyznają się ani Spółdzielnia Mieszkaniowa, ani Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, ani Urząd Miejski. Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim teren między mostkami przy korycie potoku należy do Skarbu Państwa. Nie można natomiast ustalić kto jest właścicielem mostków. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje z kolei, że kładki należą najprawdopodobniej do Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie. Według MZDiK problem jest w Warszawie znany. I tyle. Na wiedzy się skończyło. Koryto Potoku Północnego między mostkami także jest w złym stanie. W Wodociągach Miejskich skierowano nas do Działu Sieci Kanalizacji Deszczowej. Mimo usilnych prób, nie udało nam się dziś do tego działu dodzwonić. Do tematu wrócimy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej