Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Caritas: trwa remont budynku przy ul. Kościelnej

poniedziałek, 24 sierpień 2015 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Kończy się remont budynku Caritas przy ulicy Kościelnej. Całość prac oszacowana jest na ok. 700 do 800 tys. złotych, ale większość tej kwoty – to datki i wsparcie rzeczowe, jakie otrzymała ta instytucja. Do zakończenia prac jeszcze trochę zostało, zatem datki nadal są potrzebne.

Patrząc na to, co już zostało zrobione, nikt chyba już nie będzie pamiętał, że to budynek drewniany, bardzo stary, i przed remontem – także w nie najlepszym stanie. To, co zostało zrobione do tej pory, w szacunkach Caritas, kosztowało ok. 500 tysięcy złotych. To szacunki, bo większość tej kwoty – to dary, wsparcie rzeczowe, ale też i wsparcie materialne. Tego nie da się precyzyjnie wycenić. - Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcje pomocowe, którzy wsparli nas w dotychczasowych działaniach remontowych. Chcę powiedzieć, że jeszcze nam troszkę środków brakuje, więc jeżeli ktoś ma ochotę wesprzeć to nasze dzieło, to jesteśmy bardzo otwarci – mówi ks. Robert Kowalski, dyr. Caritas Diecezji Radomskiej. W budynku, po zakończeniu remontu, będzie mieściła się świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci. To m.in. sale do wypoczynku, nauki informatyki, rekreacji, ale też sale do cichej nauki i odrabiania lekcji. Na piętrze zaś swoje miejsce będzie miał Katolicki Ośrodek Adopcyjny. - Chcemy tak mniej więcej z końcem września, delikatnie licząc, przeprowadzić świetlicę. Natomiast wcześniej na pierwsze piętro wejdzie Katolicki Ośrodek Adopcyjny, który również czeka na rodziny, które chciałyby przysposobić dziecko zarówno dla dobra swojego, jak i dzieci. Bardzo prosimy o kontakt z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjnym w Radomiu – zachęca ks. Robert Kowalski. Cały remont będzie kosztował ok. 700 – do 800 tysięcy złotych. I potrwa jeszcze kilka tygodni.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej