Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom Fashion Show

poniedziałek, 24 sierpień 2015 16:34
Dział: Wiadomości
Autor 

W sobotę późnym wieczorem na placu przed Urzędem Miejskim przy ul. Żeromskiego odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów czyli Radom Fashion Show. Była to jedna z imprez towarzyszących międzynarodowym pokazom lotniczym Air Show Radom 2015.

Radom Fashion Show to konkurs modowy dla młodych projektantów. Partnerem przedsięwzięcia są Targi Poznańskie. To była czwarta edycja tego konkursu. - Od 2011 roku azpraszamy młodych projektantów, aby zaprezentowali nam swoja sztukę. Przez cztery ostatnie lata budowaliśmy markę Radom Fashion Show. I śmiało możemy powiedzieć, że Radom jest na polskiej mapie mody – mówiła otwierając pokazy Anna Maria Białkowska, wiceprezydent Radomia. Organizatorem konkursu i pokazu jest Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. W tym roku w finale swoje kolekcje zaprezentowało 9 projektantów. Radom reprezentowała Monika Makowska. Kolekcje oceniało jury pod przewodnictwem Beaty Drozdowskiej, szefowej Łaźni, czyli organizatora konkursu. W składzie kapituły byli m.in. artyści zajmujący się designem, reżyserzy pokazów, wykładowcy uczelni artystycznych. Za najlepszą jury tegorocznego konkursu uznało kolekcję przygotowaną przez Michała Wójciaka. II miejsce zajęła Michalina Szurgot, a trzecie miejsce – Monika Makowska. Monika Makowska otrzymała też nagrodę konceptu Moda Sens. - To orientalny powiew wiatru, podążanie własną drogą ku wolności i radości, elegancji i wysublimowanego smaku – tak tę kolekcję radomianki prowadzący pokaz Mateusz Szymkowiak. Jury przyznało także 2 nagrody specjalne - Patrycja Siwiec otrzymała I nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, a II Nagrodę - Klaudia Markiewicz.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej