Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Bezpieczeństwo w lotnictwie

piątek, 21 sierpień 2015 16:36
Dział: Wiadomości
Autor 

Pokazom Air Show towarzyszy konferencja naukowo-techniczna z udziałem naukowców, przedstawicieli wojska i przedsiębiorców. Główny temat to bezpieczeństwo w lotnictwie.

Do dyskusji zgłosiło się kilkudziesięciu prelegentów. Kiedy odwiedziliśmy uczestników spotkania zapisy jeszcze trwały. Tematyka dyskusji jest bardzo szeroka. Pełny tytuł konferencji to „Bezpieczeństwo i niezawodność w lotnictwie oraz rozwój lotnictwa w regionach”. - Konferencja na trwałe wpisała się w program pokazów lotniczych w Radomiu. To trend światowy. Wszystkie pokazy, czy targi poprzedzone są konferencjami naukowo-technicznymi - zaznacza gen. Leszek Cwojdziński, zastępca Inspektora Sił Powietrznych.

Zdaniem uczestników konferencji pokazy Air Show to dobra okazja do organizacji takich spotkań. - Naszym celem jest przedstawienie zdobyczy nauki w dziedzinie technologii związanej z poprawą bezpieczeństwa – mówi Waldemar Fabirkiewicz, prezes NOT o/Radom.

Podczas konferencji dominuje tematyka bezpieczeństwa lotnictwa i cywilnego, i wojskowego. - Po katastrofie smoleńskiej opracowałem ponad sto zagadnień, dzięki którym wprowadzono nowe regulacje prawne. Od prawie pięciu lat nie było w polskim lotnictwie wojskowych katastrofy – podkreśla gen. Leszek Cwojdziński.

Nie zabrakło też dyskusji na temat problematyki ekonomicznej lotnictwa cywilnego. W tym budowanych ostatnio portów lotniczych w różnych miejscowościach. Takich jak na przykład lotnisko w Radomiu. - Radomski lotnisko jest rozwojowe. Nie dopuszczamy myśli, że mogłoby zostać zamknięte z powodów ekonomicznych – podkreśla Waldemar Fabirkiewicz.

Konferencja zakończy się w sobotę.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

 • Radom lepszym wyborem niż Modlin

  Brytyjska firma projektowa ARUP rekomenduje radomskie lotnisko na Sadkowie jako lotnisko pomocnicze dla Portu Chopina w Warszawie. Według analizy technicznej, którą w środę przedstawiono w Warszawie, Radom jest korzystniejszym wyborem dla Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze niż lotnisko w Modlinie. Omówieniu wyników audytu firmy ARUP przysłuchiwała się Roksana Chalabry.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej