Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Godziny do Air Show

piątek, 21 sierpień 2015 16:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Godziny pozostały do rozpoczęcia Międzynarodowych Pokazów Lotniczych na lotnisku na Sadkowie. Do Radomia przylecieli i przyjechali już wszyscy uczestnicy pokazów. W tegorocznym Air Show wystąpią przedstawiciele 20 państw.

Na finiszu są już ostatnie przygotowania. Piątek był dniem przylotów kilku ekip oraz treningów przed weekendowa imprezą. Na lotnisku na Sadkowie są już wszyscy uczestnicy z 20 państw, które wezmą udział w 10 radomskiej edycji Air Show. - Jest to święto nie tylko dla bazy, ale także dla mieszkańców Radomia. Takie wydarzenie jak Międzynarodowe Pokazy Lotnicze, które odbywają się raz na dwa lata i do tego jeszcze w Radomiu, to dla nas ogromne wyróżnienie. Jest dużo zadań, pracy i wyzwań. Ale warto, bo o Radomiu będzie mówiło się w Polsce i Europie – mówi pułkownik Adam Ziółkowski, dowódca 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Duże zainteresowanie wzbudził przylot włoskich mistrzów akrobacji zespołowej – Frecce Tricolori. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia istnienia. Włosi zaprezentują się w Radomiu już po raz trzeci w historii. Debiutowali w roku 2001 podobnie jak hiszpańska grupa Patrulla Aguila. Po 14 latach oba zespoły ponownie spotkają się na radomskim lotnisku. Pierwszy raz na Air Show w Polsce zaprezentują się natomiast Jordańskie Sokoły na samolotach Extra 300. Widzieliśmy ich podczas treningu. Pokaz Royal Jordanian Falcons dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Podobnie jak pokaz zespołowej akrobacji śmigłowców hiszpańskiej grupy Patrulla Aspa. To będzie debiut Hiszpanów na pokazach w Radomiu. Doświadczenie organizacji poprzednich edycji Air Show, procentuje. Radom i 42 Baza Lotnictwa Szkolnego są już gotowe na przyjęcie gości z kraju i zza granicy. - W tym roku jak nigdy w Air Show biorą udział wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych RP. Można sobie wyobrazić ile osób jest w to przedsięwzięcie zaangażowanych. Oczywiście także 100% radomskiej bazy – dodaje pułkownik Adam Ziółkowski.

Uczestnicy tegorocznego Air Show nie tylko przylecieli do Radomia. Także przyjechali. Na płycie lotniska są już między innymi czołgi „Twardy” i „Leopard”. To część dużej wystawy sprzętu wojsk lądowych, która będzie dostępna do zwiedzania dla publiczności. Zarówno w sobotę jak i niedzielę pokazy trwać będą około 10 godzin. Od godziny 9 do 11.50 swój blok zaprezentuje Aeroklub Polski. Oficjalne rozpoczęcie Międzynarodowych Pokazów Lotniczych nastąpi o godzinie 12. O 12.30 rozpocznie się blok wojskowy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej