Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wiadukt na Żółkiewskiego przejezdny

piątek, 21 sierpień 2015 16:29
Dział: Wiadomości
Autor 

Bardzo dobra informacja dla kierowców – w czasie Air Show, w sobotę i niedzielę, wiadukt na ulicy Żółkiewskiego będzie przejezdny. Na razie ruch w obie strony będzie odbywał się jedną nitką.

W piątek na wiadukcie na ulicy Żółkiewskiego trwały jeszcze prace, ale wszystko jest już przygotowane do tego, żeby jedna nitka była otwarta w sobotę i w niedzielę. To, w czasie Air Show, bardzo ważne. - Nie możemy pozwolić sobie na tak daleko idące utrudnienia w ruchu. Stąd też ogromne podziękowania dla firmy Strabag, począwszy od pracowników, kierownika, dyrekcji oddziału po zarząd firmy w Polsce, którzy wytężyli wszystkie swoje siły, niejednokrotnie pracowali w nocy, w licznej grupie. Udało się - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Wiadukt będzie czynny w sobotę od godziny 8 rano do 22.00 oraz w niedzielę, także od 8 do 22.00. Przejechać nim będą mogły samochody do 3,5 tony pod nadzorem policji. - Zachęcam do tego, aby wszystkie samochody osobowe i wszystkie samochody do 3,5 tony korzystały z tej możliwości. Przy tej okazji przypominam, że będą komunikaty na kanale 25 CB radia, jak również w radiu na fali 106,2. Zachęcam do słuchania, do tego, aby wykonywać polecenia organizatorów i policji, a na pewno będzie dużo łatwiej – mówi wiceprezydent.

Po Air Show obiekt ponownie zostanie zamknięty. Nadal będą tam prowadzone prace. - To są rzeczy, które już nie zagrażają bezpieczeństwu, ale żeby mówić o kompleksowym wykonaniu całej inwestycji te rzeczy muszą być wykonane, jak np. warstwa ścieralna na najazdach, oznakowania. To jest tymczasowy odbiór, wszelkie wymogi prawne zostały spełnione, więc możemy w tymczasowej organizacji ten wiadukt dopuścić do ruchu – mówi Konrad Frysztak.

Ale, jak informuje wiceprezydent, taki etap zaawansowania prac na wiadukcie pozwala wierzyć, że ta inwestycja zostanie oddana z wyprzedzeniem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Kolejny przetarg unieważniony

    Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji unieważnił przetarg na dokumentację projektową dotyczącą przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Powód ? Nadesłane oferty są za drogie od zakładanych kosztów.

  • Wyremontują wiadukt? Za drogie ofery.

    3 oferty wpłynęły na przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego i Lubelską. Niestety wszystkie ofert są droższe od kwoty jaką MZDiK przeznaczył na ten przetarg.

  • Chcą znać koszty

    Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy wiaduktu łączącego ulice Żeromskiego z Lubelską. Nowa koncepcja zakłada duże zmiany w układzie komunikacyjnym.

  • 90 milionów na przebudowę ul. Wojska Polskiego i Żółkiewskiego

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej