Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Tornister pełen uśmiechów

piątek, 21 sierpień 2015 16:26
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwa zbiórka przyborów szkolnych w ramach prowadzonej co roku przez Caritas Diecezji Radomskiej akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Przygotowane wyprawki szkolne rozdawane będą dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących.

Dziś i w sobotę w radomskich supermarketach prowadzona jest zbiórka przyborów szkolnych – zbierane są m.in. zeszyty, piórniki, kredki czy długopisy. Zbiórkę prowadzą także parafialne zespoły Caritas. - Wyprawki szkolne otrzymają dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących w naszej diecezji. Chcemy, żeby także one, mimo trudnej sytuacji finansowej rodziców, mogły iść do szkoły z uśmiechem i z nowymi przyborami szkolnymi – mówi Iwona Stępniewska z Caritas Diecezji Radomskiej.

Asortyment podzielony jest na ten odpowiadający dzieciom z klas 0-III, IV-VI oraz dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. - Wyprawki szkolne tu przy naszej Caritas wydawane będą 27 sierpnia w godzinach od 9 do 12.00. Każda rodzina, która ma troje dzieci lub więcej oprócz wyprawki szkolnej otrzyma również od nas plecak – mówi Iwona Stępniewska.

W ubiegłym roku Caritas przygotowała około tysiąca wyprawek szkolnych. W tym roku już zapisanych jest ok. 300 rodzin. Wyprawki będą też rozdawane w parafiach. Caritas szacuje, że w tym roku łącznie rozda ponad 600 takich kompletów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pomoc za 1 procent

  Caritas Diecezji Radomskiej chce rozszerzyć pomoc dla chorych. Pieniądze na zakup sprzętu medycznego mają pochodzić z rozliczeń PIT, które Caritas wypełnia bezpłatnie w zamian za 1 procent od podatku dochodowego.

 • Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach. Podzielmy się

  Co roku obiecujmy sobie, że kupimy mniej niż przed rokiem i co roku okazuje się, że nie udało się nam dotrzymać tego postanowienia. Po świętach mamy nadmiar żywności. Nie wyrzucajmy jej. Podzielmy się jedzeniem. Żywność można przekazać m.in. do radomskiej Caritas, o co apeluje jej dyrektor.

 • Caritas pomaga dzieciom

  Rozpoczęła się kościelna akcja sprzedaży świec. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla dzieci. Akcja ma charakter ekumeniczny.

   

   

   

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej