Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Specjalne autobusy na AirShow

czwartek, 20 sierpień 2015 16:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Podobnie jak w czasie poprzednich edycji Air Show, także w tym roku uruchomiona zostanie specjalna komunikacja miejska. Autobusy oznaczone literami „P” dowiozą gości pokazów w pobliże lotniska na Sadkowie.

Ulice wokół lotniska czyli Aleja Wojska Polskiego oraz w dużej części Lubelska i Skaryszewska będą zamknięte dla ruchu. Tymi ulicami będą jeździły tylko autobusy komunikacji miejskiej i samochody ze specjalnymi przepustkami. - Polecamy skorzystanie z linii specjalnych oznaczonych od P1 do P6. Te linie będą kursowały zarówno w sobotę jak i niedzielę częstotliwością średnio co kilka minut. Tymi liniami będzie można dotrzeć wygodnie i szybko z różnych punktów miasta pod same lotnisko – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Te punkty w mieście to płatne miejskie strefy parkingowe. Takich stref będzie 10. Strefy będą miały oznaczenia: 1A, 2A, 2B, 3A, 4A, 4B, 5A, 5B, 5C i 6A. Obsługiwane będą przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych oraz przedstawicieli Stowarzyszenia SWAT z Warszawy. - Symbole linii specjalnych nie są przypadkowe. Odpowiadają numerom miejskich parkingów. Jest to duże ułatwienie dla osób przyjezdnych. Te osoby nie będą musiały się martwić, że nie znają topografii miasta. Wystarczy zostawić samochód na danym parkingu, wsiąść w odpowiedni autobus, a późnij także autobusem wrócić na parking – wyjaśnia Dariusz Dębski. Oprócz specjalnych linii „P”, jeżdżących co kilka minut, na lotnisko będzie można dojechać także liniami nr 1, 5, 11, 14, 17 i 21. Te autobusy będą jeździły średnio co 10 lub maksymalnie co 20 minut. Autobusy na pozostałych liniach miejskich będą jeździły wg sobotnich i niedzielnych rozkładów jazdy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej