Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Gmina wybuduje salę gimnastyczną Słupicy

środa, 19 sierpień 2015 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Gmina Jedlnia-Letnisko otrzymała ponad dwa miliony złotych z Unii Europejskiej. To zwrot części kosztów poniesionych na budowę kanalizacji i sieci wodociągowej.

Umowę na dofinansowanie popisali dziś wicemarszałek Mazowsza Leszek Ruszczyk i wójt gminy Piotr Leśnowolski. Wspomniana inwestycja kosztowała ponad pięć milionów złotych. Gmina wybudowała za to 14 kilometrów sieci kanalizacyjnej oraz prawie 12 kilometrów wodociągu. Dzięki temu na znacznym obszarze mieszkańcy zlikwidowali tradycyjne szamba. Inwestycja, choć już zakończona, mogła być podstawą do uzyskania unijnej dotacji. - Jako refundacja wykonanej już kanalizacji na terenie gminy – wyjaśnia Leszek Ruszczyk.

Zwrot kosztów był możliwy, bo Urząd Marszałkowski znalazł oszczędności podczas rozliczeń inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla naszego województwa. Piotr Leśnowolski poinformował, na co gmina wyda dotację. - Przede wszystkim zamierzamy wybudować salę gimnastyczna przy szkole podstawowej w Słupicy. Miejscowa placówka w ogóle nie posiada takiego obiektu. A obecne standardy wymagają, aby dzieci miały odpowiednie warunki do zajęć z wychowania fizycznego – mówi Piotr Leśnowolski.

Wójt nawiązał też do dalszych planów dotyczących kanalizacji. Potrzeby w tym zakresie wciąż są ogromne. Gmina projektuje kolejne odcinki sieci kanalizacyjnej. Ich łączna długość to 160 kilometrów.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tragedia na torach

  16-letnia dziewczyna, mieszkanka Jedlni Letnisko zginęła w niedzielę wieczorem na torach między Antoniówka a Rajcem Poduchownym. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

 • Radom i Jedlnia-Letnisko chcą gospodarczej współpracy

  Władze Radomia i gminy Jedlnia-Letnisko chcą współpracować przy tworzeniu nowej strefy przemysłowej. Na terenie o powierzchni 50 ha, który położony jest w sąsiedztwie Radomia, mogłyby powstawać nowe inwestycje i miejsca pracy.

 • Blokowali drogę. Chcą, żeby wojewoda oddał im karetkę

  Przez dwie godziny kilkudziesięciu mieszkańców Jedlni-Letnisko blokowało przejście dla pieszych w Siczkach, na trasie Radom-Kozienice. Mieszkańcy protestują przeciwko decyzji władz o przeniesieniu karetki z Jedlni do Gozdu.

 • 12-latek zginął na torach

  12-letni chłopiec zginał pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do tragedii doszło w Jedlni-Letnisku. O szczegółach mówi aspirant sztabowy Andrzej Lewicki z Mazowieckiej Komendy Policji w Radomiu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej