Dzisiaj jest: 29 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

Przepust już jest

środa, 19 sierpień 2015 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Gotowy jest już tzw. przepust pod torami na Południu. Z tej drogi mogą korzystać piesi i rowerzyści.

To był ostatni budowany element obwodnicy Południowej. Nieco z tą budową zeszło. W ubiegłym roku ulewne deszcze pokrzyżowały szyki budowlańcom. Jak informuje rzecznik MZDiK, teraz z wodami opadowymi nie powinno być problemu. Obok jest zbiornik retencyjny, który ma w razie potrzeby gromadzić nadmiar wody. Jednocześnie rzecznik MZDiK zapewnia, że przepust był planowany od samego początku budowy obwodnicy. Ma usprawnić komunikację między dzielnicami położonymi za torami, a osiedlem Południe. Gotowe są ciągi piesze, zainstalowano oświetlenie. Jak dodaje rzecznik MZDiK, zarząd cały czas pracuje też nad wdrożeniem rozwiązań, które połączą istniejące i te nowe ścieżki rowerowe. Na razie MZDiK nie chce zdradzać szczegółów, ale zapewnia, że rowerzyści mogą spać spokojnie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Patroni obwodnicy południowej Radomia

  Anna Walentynowicz, Jacek Kuroń i Jan Józef Lipski zostali patronami obwodnicy południowej Radomia. Decyzję w tej sprawie podjęli radomscy radni.

 • Obwodnica im. Jacka Kuronia?

  Jest wniosek o nadania obwodnicy południowej Radomia imienia Jacka Kuronia. Pismo trafiło już do przewodniczącego Rady Miejskiej.

 • Nowa obwodnica: kilka rzeczy trzeba poprawić

  Obwodnica południowa zbiera pierwsze komentarze i opinie użytkowników. Niestety, nie zawsze entuzjastyczne. Trasę krytykują rowerzyści.

 • Od piątku pojedziemy nową obwodnicą Radomia

  Już jutro, czyli w piątek – wreszcie – zostanie otwarta dla ruchu obwodnica południowa. Wreszcie, bo na blisko 10-cio kilometrowy odcinek obwodnicy kierowcy czekali ponad 3 lata. Wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak mówi o ogromnych opóźnieniach, ale jednocześnie z ulgą przyjmuje oddanie jej do użytku. Choć do zakończenia całej inwestycji jeszcze trochę brakuje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej