Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Śmierdzi w Radomiu, choć pali się nie w Polsce

wtorek, 18 sierpień 2015 16:39
Dział: Wiadomości
Autor 

Od kilku dni wyczuwalny jest w Radomiu zapach spalenizny. Jak zapewnia magistrat, nie ma powodów do obaw. Przyczyną jest duży pożar torfowisk na Ukrainie i Białorusi.

Zapach spalenizny jest wyczuwalny rano i wieczorem. Zaniepokojeni mieszkańcy Radomia dzwonią w tej sprawie do straży pożarnej. Także my dostaliśmy kilka maili z pytaniami w tej kwestii. Straż zaprzecza, żeby zapach miał związek z jakimkolwiek pożarem w pobliżu miasta. - Potwierdzam, że dostajemy informacje o unoszącym się zapachu spalenizny. Jednak nie ma on związku z pożarami, które zdarzają się wokół Radomia – mówi starszy kapitan Paweł Pora z Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Zapach spalenizny unoszący się od kilku dni nad Radomiem ma najprawdopodobniej związek z pożarami za naszą wschodnią granicą. - Wydział Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony informuje, że ten zapach unoszący się w powietrzu ma najprawdopodobniej związek z pożarem torfowisk na Ukrainie. Nie ma powodów do obaw. Zapach nie jest niebezpieczny i nie zagraża zdrowiu i życiu radomian – mówi Dagmara Gac, rzecznik Urzędu Miejskiego w Radomiu. Według branżowych portali pogodowych, dym z pożarów na Ukrainie i Białorusi unosi się na wysokościowy do 2 kilometrów. Teraz ten dym dotarł nad Polskę.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Udany pobyt gości z Ukrainy

  40 polskich dzieci z Rudek na Ukrainie spędza tydzień wakacji w Radomiu i okolicach.

 • Radomska akcja dla dzieci z Rudek

  Radomskie dzieci pomagają polskim rówieśnikom na Ukrainie. Efekty zbiórki darów i prezentów zaskoczyły nawet organizatorów. Akcją zajęło się stowarzyszenie „Nasza Trójka”.

 • Jak postrzegają Radom dziennikarze z Ukrainy? Po wizycie

  Jest czysty, zadbany, komfortowy. To tylko niektóre opinie an temat Radomia wystawione przez dziennikarzy z Ukrainy. Grupa żurnalistów przyjechała na zaproszenie władz miasta.

 • Śmierdzi i psuje widok. Problem ze śmietnikiem

  Mieszkańcy części osiedla Południe 2 protestują przeciwko zmianie lokalizacji jednego ze śmietników. Twierdzą, że teraz widok z okien jest mało atrakcyjny i śmierdzi im pod oknami. Spółdzielnia broni swojej decyzji argumentując, że stara lokalizacja stwarzała problemy z odbiorem śmieci.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej