Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

Przygotowania do Air Show na finiszu

poniedziałek, 17 sierpień 2015 18:23
Dział: Wiadomości
Autor 

Przygotowania do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych weszły na ostatnią prostą. Rozpoczęła się budowa „miasteczka Air Show”. Program pokazów jest już zapięty na ostatni guzik.

Na razie nad Radomiem jest jeszcze cicho. Ale już od środy będzie coraz głośniej, bo właśnie od środy zaczną się przyloty pilotów-solistów i zespołów akrobacyjnych. Najwięcej przylotów i treningów odbędzie w czwartek i piątek. - Dzisiaj zaczynamy działanie nie teoretyczne, a praktyczne. Jesteśmy już na lotnisku na Sadkowie i budujemy „miasteczko Air Show”. Z każdym dniem będzie nas coraz więcej. Air Show jest tuż tuż – mówi podpułkownik Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, ale także rzecznik Air Show 2015. Program pokazów dynamicznych jest już zamknięty. Zarówno w sobotę jak i niedzielę pokazy będą trwały od godziny 9 rano do 19.30 wieczorem. - Pokazy sobotni i niedzielny będą podobne, jeśli chodzi o liczbę występujących solistów i zespołów. Różnić się będą natomiast chronologią. Chcemy, żeby ci, którzy w sobotę wystąpią na przykład na końcu, mogli w niedzielę wystąpić w godzinach wcześniejszych – tłumaczy podpułkownik Artur Goławski. Organizatorzy zapowiadają drobne niespodzianki dla publiczności. Jedną z nich będzie zrobienie z powietrza ogromnego rodzinnego zdjęcia. - Spróbujemy podnieść śmigłowiec, na pokładzie którego będą fotografowie. Będziemy chcieli zrobić wielkie zdjęcie o dużej rozdzielczości, tak żeby każdy mógł się na nim później odnaleźć – wyjaśnia podpułkownik Goławski. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbędą się 22 i 23 sierpnia. Do tej pory swój udział potwierdziło 20 państw. Obok solistów z Belgii, Słowacji, Grecji, Polski, Czech, Włoch i Francji, zaprezentuje się także aż 9 zespołów akrobacyjnych między innymi z Polski, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii Łotwy i Jordanii. Na lotnisku na Sadkowie będzie także można zobaczyć wystawę sprzętu wojsk lądowych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ceny biletów na Air Show znane. Kiedy sprzedaż ?

  Znane są już ceny biletów na tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia na lotnisku na Sadkowie.

 • To będzie największe Air Show w historii

  To już pewne. 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W środę w Warszawie podpisano porozumienie o organizacji pokazów w Radomiu.

 • Umowa na organizację AIR SHOW 2018 podpisana

  W środę, 23 maja w pierwszej Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie podpisano porozumienie w sprawie organizacji pokazów Air Show 2018. Dokument będzie określał szczegółowo warunki współpracy i wzajemne zobowiązania przy organizowaniu pokazów.

 • To będą największe pokazy lotnicze

  Już 17 państw zadeklarowało swój udział w międzynarodowych pokazach lotniczych, które 25 i 26 sierpnia odbędą się na lotnisku na Sadkowie w Radomiu. Pokazy uświetnią 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej