Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Nową drogą do Klwatki Szlacheckiej

sobota, 15 sierpień 2015 18:47
Dział: Wiadomości
Autor 

W gminie Jedlińsk zakończyła się pierwsza w tym roku budowa drogi. Na inwestycji skorzystali głównie mieszkańcy Klwatki Szlacheckiej. Dzięki nowej drodze mogą wreszcie normalnie dojechać do swoich domów.

Na tym terenie jeszcze kilka miesięcy temu czas jakby zatrzymał się w miejscu. Dlatego inwestycja stała się tak ważna w strategii władz gminy. - Była tu droga utwardzona, ale bardzo zniszczona. Trudno było nieraz nią przejechać. Dlatego zdecydowaliśmy się na taką inwestycję – tłumaczy Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk.

Droga ma duże znaczenie w planach gminy. Bo do tej pory mieszkańcy mieli problemy z dojazdem do swoich domów. Teraz to się oczywiście zmieni. - Mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Nowa droga zintegruje środowisko. Klwatka Szlachecka to bardzo rozciągnięta wieś - mówi Michał Surus z Urzędu Gminy w Jedlińsku.

Kilka dni temu trwały jeszcze ostatnie prace. A wójt gminy Kamil Dziewierz osobiście sprawdzał, jak jeździ się nową drogą. Test wypadł dobrze. I nic nie stał na przeszkodzie, aby drogę dopuścić do użytku. Pieniądze na drogę pochodzą z własnych środków budżetowych gminy Jedlińsk. - Drogę wybudowaliśmy za własne pieniądze. Kosz wyniósł 520 tysięcy złotych. Budowa trwała ok. 2,5 miesiąca - informuje Kamil Dziewierz. - Droga ma długość kilometra.

Inwestycja do łatwych nie należała. Trzeba było dogadać się z mieszkańcami, bo nie wszyscy od razu przyklasnęli pomysłowi. Dziś przybyło zwolenników, a urzędnicy podkreślają parametry techniczne drogi. - Mamy wykonane piękną nawierzchnię asfaltową o szerokości 4,5 metra, cieki o długości 687 m, oznakowanie, odwodnienie, a modernizowane jest oświetlenie – wylicza Michał Surus.

Dzięki budowie zyskał też cały pobliski teren. Choćby dlatego, że budowlańcy wycięli niepotrzebne krzewy, czy drzewa. Poprawiło to też bezpieczeństwo jazdy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej