Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nietrzeźwi do izby, zamiast na SOR

czwartek, 13 sierpień 2015 18:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Coraz bliższe jest przekształcenie policyjnej izby zatrzymań. Jak informowaliśmy, miasto chce, aby nietrzeźwi z lekkimi urazami zamiast na szpitalne oddziały ratunkowe byli przewożeni właśnie do izby.

Przetarg dla zainteresowanych pracą w policyjnej izbie zatrzymań lekarzy i pielęgniarzy już ogłoszono. Na ukończeniu są także procedury z innymi samorządami. - Samorządowcy podpisali już porozumienia z policją wojewódzką. Na razie bez Iłży i Skaryszewa, które zadeklarowały, że takie umowy podpiszą w przyszłym roku – informuje Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. A chodzi o przekształcenie policyjnej izby zatrzymań. Władze miasta chcą zatrudnić tu lekarzy i pielęgniarki. Tym samym – jak twierdzą - odciążą szpitalne oddziały ratunkowe, które od dawna zalewa fala nietrzeźwych pacjentów. - Przywożeni są pacjenci pijani, często zbierani z ulic. Nieprzytomni, którzy sprawiają różne problemy – mówi Anna Białkowska. Plan jest taki, żeby po przekształceniu nietrzeźwi z lekkimi obrażeniami byli przewożeni na policyjną izbę zatrzymań, na której będą dyżurowali lekarz i pielęgniarz wyposażeni w podstawową aparaturę medyczną. To – jak twierdzi wiceprezydent - odciąży szpitalne oddziały ratunkowe. W projekt zaangażowały się ościenne samorządy i starostwo powiatowe. Starostwo przekazało na ten cel 15 tysięcy złotych. Samorządy dadzą po 5 tysięcy złotych na pół roku. - To jest niewielka kwota, ale chodzi o wspólne działanie. O to, żebyśmy coś zrobili razem - mówi Anna Białkowska. Przekształcenie policyjnej izby zatrzymań nastąpi niedługo po zatrudnieniu lekarzy i pielęgniarek – zapowiada Anna Białkowska. Po przekształceniu miasto ma przykazywać na izbę 460 tysięcy złotych rocznie. Do tej pory utrzymanie tego miejsca rocznie kosztowało gminę 140 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Konstytucje i kokardy z okazji Dnia Flagi

  Członkowie radomskiej Platformy Obywatelskiej z okazji Święta Flagi rozdawali egzemplarze Konstytucji, flagi i kokardy narodowe. Dzień Flagi RP bchodzony jest od 2004 roku.

 • 1 maja - pochód i Oda do radości

  1 Maja SLD wraz z OPZZ zorganizowały pochód z okazji Święta Pracy. Władze Miasta zaś zaprosiły na obchody rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

 • PO ocenia rząd Beaty Szydło

  Radomska Platforma Obywatelska podsumowuje 100 dni rządów PiS i wystawia premier Beacie Szydło Słabą ocenę. O niespełnionych obietnicach PiS mówiła dziś posłanka PO, Anna Białkowska. .

 • Eksperyment nieudany? Pijani w szpitalach

  Nietrzeźwi cały czas są przewożeni na szpitalne oddziały ratunkowe alarmują pracownicy lecznic i radny Jakub Kowalski. Radny pyta czy jest sens, aby gmina przekazywała więcej pieniędzy na pomieszczenia dla osób zatrzymanych, do których miały być przewożone pijane osoby.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej