Dzisiaj jest: 29 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Walter, Fryderyk
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Z akordeonami na podbój Australii

czwartek, 13 sierpień 2015 18:02
Dział: Wiadomości
Autor 

Są młodzi, zdolni i bardzo pracowici. Już wkrótce usłyszą ich i o nich w Australii. Trzech uczniów Zespołu Szkół Muzycznych zagra między innymi w Sydney i Brisbane.

Piotr Poterała, Mikołaj Skopek i Piotr Motyka są uczniami Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Wspólnie tworzą zespół o nazwie „Accordions For World”. Już we wtorek wyruszą do Australii. - Zainteresowali się nami producenci filmowi i to oni wymyślili. Rodzice też chcieli żebyśmy mogli w innych krajach wykonywać nasze utwory, pokazywać się, ale to producenci nas prowadzili – opowiada Piotr Motyka. Zatem to dzięki producentom uda się zagrać w Australii. Koncerty odbędą się w Sydney, Brisbane i w Canberze. Planowany jest także koncert na Bliskim Wschodzie, w Dubaju. A wszystko dlatego, że o muzykach z Radomia powstaje film, który ma przedstawić nie tylko ich występy, ale też życie pozasceniczne. Przygotowania do koncertów w Australii chłopcy rozpoczęli już na początku tego roku. Po zakończeniu nauki w szkole nie odpoczywali. - Całe wakacje spędziliśmy z akordeonem – mówi Piotr Poterała. Z akordeonem spędzają czas już od kilku lat. Mikołaj gra od 6, Piotr Poterała od 7, a Piotr Motyka od 8 lat. Mikołaj – jak mówi – nie ma teraz większych problemów z opanowaniem instrumentu, ale początki – jak zawsze – były trudne. - Początkowo niektórzy grają na klawiszowych akordeonach. Potem jak się przerzucają na guzikowe to jest trudno, bo ciężko zapamiętać wszystkie te guziki tutaj - opowiada Mikołaj Skopek. Radomianie po raz pierwszy zagrają w Australii, ale nie będzie to ich pierwszy występ za granicą. Mają od 13 do 15 lat, a grali już we Włoszech, Niemczech, Austrii, na Litwie i Słowacji. Repertuar na koncerty w Australii jest już gotowy. W programie znalazły się zarówno utwory klasyczne jak i rozrywkowe. Pierwszy koncert odbędzie się w Sydney, w Konsulacie Generalnym RP. A premiera filmu realizowanego z udziałem akordeonistów z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu planowana jest na grudzień tego roku.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Artysta i dzieło. Wspomnienie o Marii Fołtyn

    Maria Fołtyn. Wybitna śpiewaczka operowa, światowej sławy artystka. I radomianka. Właśnie jej postaci poświęcone było spotkanie zorganizowane przez Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej