Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Dla dzieci z pieczy zastępczej. Bo nie ma miejsc

wtorek, 11 sierpień 2015 17:00
Dział: Wiadomości
Autor 

Nie ma miejsc w radomskim domu dziecka. Niektóre dzieci są przesyłane do innych ośrodków. Dlatego magistrat chce promować ideę rodzin zastępczych w Radomiu.

W „Słonecznym Domu” dziecka w Radomiu są 44 miejsca. Wszystkie są teraz zajęte dlatego dzieci, które wyrokiem sądu są kierowane do domów dziecka lub rodzin zastępczych, są kierowane do placówek poza Radom.

- Skoro nie mamy już w domu dziecka miejsca, musimy przesyłać dzieci do sąsiednich powiatów. Tych, w których są miejsca – mówi Anna Białkowska, wiceprezydent Radomia. Dzieci mogą znaleźć też opiekę w rodzinie zastępczej. Tych, niespokrewnionych w Radomiu jest ponad 50. Spokrewnionych – ponad 80. Na tle całego kraju, Radom pod tym kątem wypada bardzo dobrze. Jak mówi wiceprezydent, miasto jest jednym z pięciu najlepiej funkcjonujących ośrodków pieczy zastępczej. Ale potrzeby są ogromne. Miejsc w domu dziecka - jak widać – za mało. Dlatego władze chcą promować wśród radomian ideę rodzicielstwa zastępczego. - Wciąż potrzeba nam ludzi o wielkim sercu, którzy przyjmowaliby dzieci pod swoje dachy – mówi Anna Białkowska. W piątek, 14 sierpnia nad zalewem Borki zostanie zorganizowany koncert charytatywny dla dzieci objętych pieczą zastępczą. - Będą grały zespołu disco polo. To ludzie, którzy zagrają bezpłatnie na rzecz dzieci z pieczy zastępczej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert – zachęca wiceprezydent.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Podczas występów prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na dzieci, które są objęte pieczą zastępczą. Wolontariuszami – jak informuje magistrat – będą władze miasta, politycy, sportowcy, mundurowi i artyści.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej