Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Żółkiewskiego. Wiadukt prawie gotowy

poniedziałek, 10 sierpień 2015 16:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Trwają prace na budowie wiaduktów na ulicy Żółkiewskiego. Prawie gotowy jest już wiadukt południowy. Drogowcy się spieszą. Chcą żeby jeden z wiaduktów był przejezdny jeszcze przed Air Show.

Postęp prac widać gołym okiem. Z dwóch budowanych wiaduktów w ciągu ulicy Żółkiewskiego, pierwszy do użytku zostanie oddany wiadukt południowy. - Kończą się prace na obiekcie południowym. Będzie kładziona warstwa ścieralna i będą wykonywane badania obciążeniowe – mówi Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. W tym tygodniu na budowie mają pojawić się przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Ocenią czy wiadukt spełnia wszelkie wymogi. - Na obiekcie północnym został zakończony montaż belek. Przygotowane są także ożebrowania do zalania betonem płyty głównej wiaduktu. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem – dodaje Kamil Tkaczyk. Prace trwają na odcinku blisko 700 metrów i obejmują budowę węzła drogowego, budowę dwóch wiaduktów drogowych, budowę i przebudowę skrzyżowań. Powstaną także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Koszt inwestycji to ponad 52 miliony złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej