Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Na razie audyty. Potem może termomodernizacje

poniedziałek, 10 sierpień 2015 16:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Magistrat ogłosił przetarg na opracowanie 11 audytów energetycznych dla budynków szkół w Radomiu. To na wypadek konkursów na dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Zespół Szkół Elektronicznych mieści się w dużym, ale dość zaniedbanym budynku przy ul. Sadkowskiej w Radomiu. Przydałoby się odnowienie elewacji, a już na pewno ocieplenie budynku. Jednak koszt prac termomodernizacyjnych jest wysoki, a szkół, które wymagają remontu pozostało w mieście kilka. Dlatego magistrat szuka firmy, która opracuje 11 audytów energetycznych dla budynków szkół w Radomiu. Jeden audyt ma być opracowany właśnie dla Zespołu Szkół Elektronicznych. - Jeżeli będzie ogłoszony konkurs przez urząd marszałkowski, a spodziewam się, że będzie na przełomie roku, to bez audytu nie spełnilibyśmy wymaganych warunków. Audyt jest potrzebny przy ubieganiu się o pieniądze z Unii Europejskiej - wyjaśnia Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor wydziału inwestycji UM. To mają być środki z nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020. Na razie nie wiadomo na jakie dofinansowanie mógłby liczyć Radom i czy będzie można aplikować o dofinansowanie termomodernizacji wszystkich szkół, dla których wykonane zostaną audyty energetyczne. Mimo wielu niewiadomych, warto działać wcześniej – twierdzi Eugeniusz Kaczmarek. Termomodernizacje dadzą bowiem efekt ekonomiczny i ekologiczny, czyli zmniejszy się emisja dwutlenku węgla. Szkoły, dla których mają zostać wykonane audyty energetyczne wybrano nieprzypadkowo. - Wybraliśmy obiekty największe. Ich remont kosztowałby najwięcej, ale też – jeśli uda się wykonać termomodernizacje – największe będą efekty – twierdzi Eugeniusz Kaczmarek. Audyty maja zostać wykonane także dla między innymi podstawówek numer 13 i 23, IV liceum ogólnokształcącego czy gimnazjum numer 22.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Termomodernizacja szpitala? Jeśli wygra konkurs

    Szpital na Józefowie być może doczeka się termomodernizacji. Być może, bo na razie lecznica ma pieniądze na tak zwany wkład własny. Remont zostanie przeprowadzony, jeśli szpital wygra w konkursie na unijne pieniądze.

  • Remonty w Krychnowicach

    Prawie 7 mln zł. kosztowały tegoroczne remonty w szpitalu w Krychnowicach. Szpital inwestuje w ekologiczne technologie i dostosowuje się do obowiązujących norm. Zgodnie z przepisami termin na dostosowanie upłynie w 2017 troku i wiadomo, że lecznica się nie wyrobi.

  • Cieplej w radomskich szkołach

    Jest cieplej i oszczędniej. Zakończyła się modernizacja trzech radomskich szkół średnich. Koszt wykonanych prac w placówkach wyniósł ponad 5 milionów złotych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej